El Salvador Bitcoin (BTC)’den Elde Ettiği Kâr İle Bu Projeyi Hayata Geçiriyor!

462

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, El Salvador‘un Bitcoin (BTC) yatırımından elde ettiği 4 milyon dolarlık kârın bir kısmını kapsamlı bir hayvan hastanesi inşa etmek için kullanacağını söyledi.

Bukele, yeni fikir ve söylemleri ile gündemde kalmaya devam ediyor

El Salvador, Bitcoin’in yasal para birimi olarak kullanıldığı tek ülke. Başkan, volkanik kaynaklardan elde edilen enerji ile Bitcoin madenciliği yapılmasını teşvik ederken, ülke dünya medyasının gündeminden düşmüyor. Bitcoin, 9 Eylül’de değerinin neredeyse yüzde10’unu kaybetti. Ancak geçen hafta yüzde 30’dan fazla artarak Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. Bukele, Kongre’nin Ağustos ayında 150 milyon dolarlık bir bakiyeyle yetkilendirdiği Bitcoin Trust’ın şimdi 4 milyon dolarlık bir kâra  sahip olduğunu söyledi.

Bukele, Twitter’da “Bu paranın bir kısmını şuna yatırmaya karar verdik: sevgili dostlarımız hayvanlar  için bir veteriner kliniği açacağız.” Bukele, hayvan hastanesinin temel ve acil bakım ile rehabilitasyon gibi hizmetleri vereceğini söyledi. Başkanın bu açıklamaları twitter’da büyük beğeni topladı ve örnek bir davranış olarak nitelendirildi. Başkan, birçok kurum ve ekonomist tarafında eleştirilmesine rağmen, her geçen gün ilginç açıklamaları ve yeni fikirleri ile özellikle kripto para topluluğundan büyük destek görüyor.

Buterin: Bitcoin (BTC)’i kabul etmeyi zorunlu kılmak kripto para sektörünün ilkelerine aykırı

Ethereum (ETH)‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Reddit‘te El Salvador’un işletmeler için Bitcoin (BTC) kabulünü zorunlu kılma tavrını eleştirdi. Reddit’te “Popüler olmayan fikir: Kripto topluluğu El Salvador Başkanı Nayib Bukele’yi övmemeli” başlığına cevap yazan Buterin, “İşletmelerin belirli bir kripto parayı kabul etmesini zorunlu kılmak, kripto para sektörü için çok önemli olması gereken özgürlük ideallerine aykırıdır” ifadesini kullandı.

 

Bitcoin Bu Ülkede Seçim Kampanyasının Odak Noktası Olacak!
 

Ethereum (ETH)’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin yasası ile bir kahraman olarak ilan edilmesini de eleştirdi ve şunları ekledi:

Daha basit ve daha aptal bir hipotez: hem politik nedenlerle hem de hepimiz gibi bir insan olduğu için, başkan Bukele güçlü olduğunu düşündüğü insanlar (yani Amerikalılar) tarafından övülmeyi seviyor. Bitcoin maksimalistleri, sizi övmesi çok kolay bir topluluk: sadece güçlü bir konumda olmanız ve onlar ve Bitcoin hakkında güzel şeyler yapmanız veya söylemeniz gerekiyor

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Reuters.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku