Analist: Bu Gösterge Bitcoin (BTC)’in Yüzde 258 Değer Kazanacağını İşaret Ediyor

73

Bitcoin topluluğu, Bitcoin’in yılı 100.000 dolar veya üzerinde kapatması için yaygara koparıyor. Ancak piyasanın karşılaştığı birçok olumsuz etkiye rağmen, lider kripto para birimi hem uzun vadeli yatırımcılar hem de al sat yapanlar için hala aynı derecede çekici. Şaşırtıcı bir şekilde, zincir üzerindeki gözlemciler tarafından tespit edilen yeni bir sinyal sayesinde BTC daha da yükselme potansiyeline sahip görünüyor.

BTC, %258 değerinde kazanç elde ederek piyasayı sallayabilir

Bitcoin savunucusu Charles Edwards tarafından geliştirilen Hash Ribbon göstergesi, Bitcoin fiyatı hakkında önemli bilgiler veren uzun vadeli bir sinyaldir. Bu gösterge, uzun vadeli işlemler için dip satın almanın karlı olduğu zamanları ve dönemleri gösterir. Gösterge, BTC hash oranının ağ etkinliğinin bir sonucu olduğunu gören temel göstergelerin bir parçası olarak sınıflandırılır. Analist tarafından fark edildiği gibi, gösterge şu anda maviyi yansıtıyor; piyasa oyuncularının “satın alma sinyali” olarak yorumladığı bir sinyal. Önceki veriler, bunun piyasayı önceki yıllarda olduğu gibi yeni zirvelere gönderebileceğini gösteriyor. Önceki piyasa kalıpları taklit edilirse, Bitcoin uzun vadede 157.000 dolara ulaşabilir. Konuya ilişkin olarak usta analist şöyle iddiada bulunuyor:

Hash Ribbon mavi renkte yanıp söndü ve bu SATIN AL anlamına geliyor! En son mavi renkte yanıp söndüğünde Bitcoin +%258 arttı. Bu, Bitcoin’i 157 bin dolara götürür. Bu kazanımları buradan tekrarlarsak.

Charles, piyasa oyuncularını uyarmak için Twitter’da şu paylaşımda bulundu:

Uzun vadeli Bitcoin satın alma sinyali, Hash Ribbon Göstergesi, şimdi tetikleniyor.

Neden yeni bir Bitcoin kırılması önemli?

Kaynak: TradingView - BTCUSD Grafiği

Bu arada, yazımız hazırlanırken, Bitcoin geçen haftaya göre yükseldi. Analistler, özellikle BTC’nin yeni fiyat seviyelerini 40 bin doların üzerinde tutmayı başardığı için, ulaşılamayan tüm zamanların en yüksek seviyesinden etkilenmemiş görünüyor. Bu noktada başarılı bir taban fiyat oluşturduktan sonra, zincir üstü göstergeler Bitcoin’i yukarı itme olasılığı daha yüksek olan faktörleri belirlemeye devam ettiğinden, kısa vadeli düşüş trendi BTC’yi aşağı çekmek için çok az şey yapabilir veya hiçbir şey yapmayabilir. Tüm gözler bir sonraki patlamaya odaklanıyor; bu da 50 bin dolar seviyesi.

Öte yandan, piyasanın şu anda Bitcoin fiyatı ile on-chain temeller arasındaki en büyük farklılığa tanık olduğunu hesaba katan zincir uzmanı Williams Clemente’i görüyoruz. Glassnode ayrıca, BTC fiyatının 45.000 dolara yükselmesine rağmen, eski kripto paralarda sıfır önemli artış kaydeden Bitcoin piyasasının oldukça tuhaf bir eğilimine dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku