Ünlü analist: Bitcoin önce düşecek, sonra alım için son şansı verecek

0 2

Bitcoin haftalardır 9 bin dolarlı seviyelerde işlem görüyor. Analist Cole Garner ise Bitcoin’in şu anki görüntüsü için ilginç bir iddia ortaya attı: Garner’a göre uzun vadede en büyük kripto para birimini 10 bin doların altına almak için son fırsat olabilir.

MEHMET ÇOBANIN BİTCOİN TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN

Teknik olarak boğa piyasası bölgesinde olduğunu belirten Garner grafikte yeşil çizgiyle belirtilen hacim ağırlıklı ortalama fiyatın altında bir kırılmanın cazip bir satın alma fırsatı olacağını savunuyor. “Bu 10 bin doların altında bir satın alma işlemi yapmak için son şans olabilir” diyor.

Garner kısa vadede düşme tahmini için birkaç önemli neden sunuyor. Bunlardan biri madencilerden borsalara Bitcoin transferlerinin son zamanlarda gerçekleştirilmiş olması. Analist ayrıca CMEde ticaret yapan kurumların Bitcoinde büyük ölçüde kısa olduğunu vurguluyor. Garner ayrıca Bitfinex giriş duvarının erimesine de dikkat çekiyor.

7 bin 800 – 8 bin 200 dolara gerileyebilir

Bitcoinin 7 bin 800 – 8 bin 200 dolar bölgesine geri çekilmesini bekleyen analist büyük resimde bunun kötü bir haber olmadığını çılgın bir boğa piyasasının el altında olduğunu belirterek “Grayscale madencilerin piyasaya sürdüğünden daha fazla Bitcoin alıyor. Sadakat raporları kripto para birimlerine kurumsal ilgiyi gösteriyor” diyor…

Son olarak Garner satın alma sinyalinin Bitcoindeki Hash Ribbons göstergesine çok yakın olduğunu bu sinyalin sık olmadığını ve uzun bir süre için son olacağını belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku