Bitcoin Zincir Üstü Verileri İyileşiyor: İşte Güncel Santiment ve Glassnode Verileri

33

Bitcoin (BTC) fiyat hareketini izlerken, zincir üstü veriler kritik önem teşkil ediyor. Birçok farklı metrik ve veriler, önceki boğa koşularına ışık tuttular. Görünüşe göre, BTC yatırımcıları fiyat artışına gönülden inanıyorlar ve veriler de bunu kanıtlıyor. 100 ila 10 bin Bitcoin arasında tutan BTC milyoner adresleri, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatındaki son artışa rağmen varlıklarını satmıyor. Aslında, Bitcoin balinaları, son beş günde yaklaşık 100 bin BTC eklenmesiyle varlıklarını önemli ölçüde artırdı.

Santiment verileri: balinalar rekor seviyede Bitcoin tutuyor!

Kripto analiz platformu Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, Bitcoin milyoner adresleri şu anda kayıtlardaki en yüksek seviye olan yaklaşık 9.23 milyon token tutuyor. Genel BTC ağ etkinliği, son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. Santiment şu açıklamayı yaptı:

100 ila 10 bin  BTC arasında tutan Bitcoin milyoner adresleri, son birkaç haftadır gördüğümüz bu artışta kâr getiren işaretler göstermiyor. Santiment, bu BTC sahiplerinin şu anda 28 Temmuz’da tutulan tüm zamanların en yüksek seviyelerine uyan toplam 9.23 milyon BTC’ye sahip.

Fiyat hareketi açısından, dünyanın en değerli kripto para birimi son üç haftada önemli bir sıçrama gördü. 20 Temmuz’da yaklaşık 29 bin dolar’a düştükten sonra, BTC 8 Ağustos’ta 45 bin dolar fiyat seviyesini geçti. Şu anda Bitcoin, yaklaşık 820 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 43.340 dolarda işlem görüyor. BTC’nin kripto para piyasası hakimiyeti yaklaşık yüzde 46.5 seviyesinde bulunuyor.

 Glassnode verileri

Önde gelen Bitcoin sahiplerinin son birikimine ek olarak, eski coin’lerin toplam harcaması da artmadı. Zincir üstü veri şirketi Glassnode şunları vurguladı:

 45 bin dolarlık güçlü bir ralliye rağmen, Bitcoin piyasası hala harcanan eski coin’lerde (> 1 yıl) önemli bir artış görmedi. Bu, eski ellerin çoğu ralli likiditeden çıkış yaptığı 2018 ayı piyasasından çok farklı.

Glassnode’dan gelen son veriler, Bitcoin sahiplerinin hala BTC için yükseliş işareti olan dünyanın en büyük kripto para birimini harcamakla ilgilenmediğini gösteriyor. Geçen hafta Glassnode, genel olarak kripto para birimlerinin genel piyasa değerindeki son artış nedeniyle genel BTC adres etkinliğinde yüzde 30’luk bir artışın altını çizdi. Kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri şu anda 1,75 trilyon dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku