Analist: Bu Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşabilir!

110

Yakından takip edilen bir kripto analisti, 2. katman ölçeklendirme çözümü altcoin Polygon (MATIC)’in toparlanarak, rekor seviyelere ulaşabileceğini söyledi.

Blockchain ölçekleme platformlarına olan talep artacak

Ünlü Youtube kripto kanalı Coin Bureau sunucusu Guy, 2 milyon YouTube abonesine, çok beklenen lider altcoin Ethereum (ETH) yükseltmesinin, Polygon gibi blockchain ölçekleme platformlarına olan talebi artıracağını söyledi. Ünlü analist ayrıca sözlerine şöyle devam etti:

Ethereum’ın hisse kanıtı yaklaşımlarına geçişi olarak, çoğu kişi Polygon gibi katman 2 ölçekleme çözümlerine ihtiyaç olup olmayacağını merak etti. Birleştirmenin Ethereum’un ölçeklenebilirliği üzerinde minimum etkisi olacak gibi görünüyor. Ayrıca, Ethereum’a olan talebi artırması da muhtemel ve bu da kullanımı daha da zorlaştıracak. Bu, katman-2’lere yakında her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulabileceği ve Polygon’un kar etmek için mükemmel bir konumda olduğu anlamına geliyor.

Analist, yaptığı açıklamalarda, geliştirmelerine, güncellemelerine ve ortaklıklarına rağmen altcoin MATIC fiyatının arz sorunları nedeniyle fazla artmadığını da söyledi ve sözlerine şunları ekledi:

MATIC, yükseliş trendinde olmasına rağmen, geçen yıl yüzdesel olarak fazla yükselmedi. Bu, MATIC’in fiyatını baskılayan bir şey olduğu anlamına gelir ve cevap arz gibi görünüyor.

Altcoin MATIC bakiyelerindeki durgunluk, Türkiye’deki satış baskısından kaynaklanıyor

CoinMarketCap’ten alınan tarihsel veriler, altcoin MATIC’in dolaşımdaki arzının son dört ayda yaklaşık 600 milyon arttığını gösteriyor. Coingecko’nun geçmiş verileri, MATIC’in dolaşımdaki arzının hiç değişmediğini gösteriyor, ancak MATIC’in hakediş programı göz önüne alındığında bu pek olası değil. Polygon Foundation’ın hakediş sözleşmesi aynı dönemde 600 milyon MATIC serbest bıraktı… Diğer hakediş sözleşmelerinin MATIC bakiyelerinin çok az değişmesi, hatta aynı kalması, satış baskısının büyük bir kısmının Türkiye’den geldiğini gösteriyor.

Analiste göre, Polygon vakfının satışının altcoin MATIC’in fiyatını baskıladığına dair spekülasyonlar, son zamanlarda kripto manşetlerine girdi ve matematiği yaparsanız mantıklı geliyor. Guy, Polygon’un cüzdan ve işlem büyümesi açısından Avalanche (AVAX) gibi benzer platformların gerisinde kaldığını, ancak gelecekteki gelişmelerin MATIC’in yukarı yönlü potansiyelini etkileyeceğini söyledi. Analist sözlerine şu sözlerle devam etti:

MATIC düşüşte görünüyor. Gördüğünüz gibi, Polygon’un POS zincirindeki yeni cüzdan adreslerinin sayısı sabitlenmiş gibi görünüyor. Daha da kötüsü, Polygon’lardaki günlük işlem sayısı… Bu, MATIC’in fiyat potansiyeli için oldukça kötü bir tablo çiziyor, ancak bu, nihai olarak, Polygon yol haritasında yaklaşan kilometre taşları tarafından yaratılabilecek talebe bağlı.

Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku