Ethereum un dolaşımdaki arzının yarısı bir yıldır hareketsiz… Peki neden?

0 0

Tüm ETHnin yarısından fazlası en az 12 ayda hareket etmedi.

Birçok balinanın 2019u stake etmek amacıyla kullanmak için ETH biriktirerek geçirdiğine inanılıyor.

ETH 2.0ın 0 aşaması yaklaşırken zincir içi transferlerin kısa vadeli hızında bir artış oldu.

Ethereum son birkaç aydır çoğunlukla DeFi sektörünün yanı sıra diğer coinler ve projeler akıllı sözleşmeler dAppler ve daha fazlası nedeniyle büyük ağ etkinliği gördü. Bununla birlikte son raporlara göre kendi dolaşım arzına gelince yarısından fazlası bir yıldan fazla bir süredir hareket etmedi.

Büyük miktarda Ethereum bir yılı aşkın süredir hareketsiz duruyor

Glassnode’un hodlwaves (zaman içinde zincir içi işlem hızının ayrıntılarını sağlayan bir araç) son zamanlarda ETHnin yaklaşık % 28inin bir yıldan fazla bir süredir hareket etmediğini ortaya çıkardı. Bu coinler son 12 ila 24 ay arasında bir miktar dolaşım gördü ancak o zamandan beri çeşitli cüzdanlarda kilitli olarak hareketsiz duruyorlar.

Bu Ethereum 2.0ın piyasaya çıkmasını beklerken birçoğunun önceki yılı ETH koinleri biriktirerek geçirdiğini gösteriyor. Çoğu kişinin bildiği gibi ETH 2.0ın Şubat ayında çıkması gerekmesine rağmen bu henüz gerçekleşmedi.

Ancak birkaç gecikme daha bu Ethereum revizyonunun lansmanını geleceğe daha da itti ve 0 aşamasının bile sadece önümüzdeki aylarda başlaması bekleniyor.

Yine de çoğu sabırla bekliyor ve bu arada ETH 2.0 geldiğinde ve bu işlevselliği getirdiğinde muhtemelen stake etmek için kullanılacak olan ETHyi biriktiriyorlar.

ETHnin diğer % 20si Ekim 2017den beri hareket etmedi yani şu anda üç tam yıl boyunca tamamen sabit kaldılar. Bu madeni paralar aşama 0 izin verdiğinde stake etmeye geçebilir veya geçmeyebilir ve analistler ne olacağını görmek için onları dikkatle izliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku