Analist Bitcoin İçin En Kötü Senaryoyu Açıkladı

1.058
Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için “en kötü senaryoyu” açıkladı. BTC, an itibariyle 38 bin dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, 20 bin dolar seviyesine düşer mi?

Merten, 516 bin YouTube abonesine BTC’nin 10 bin dolara, hatta 20 bin dolara düşme olasılığının “ söz konusu olmadığını” söylüyor. Kripto analisti, Bitcoin ve Ethereum’un birleşik piyasa değerini gösteren bir tabloya işaret ediyor. Analist, BTC için toplam piyasa değerinin, önceki bir boğa piyasasından asla orta seviye bölgeye geri dönmediğini belirtiyor. Merten’e göre, toplam piyasa değeri de önceki boğa piyasasının en yüksek seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı. Analist, “Daha önce olmadı. Tüm zamanların yeni rekorlarını kırdıktan sonra değil, sadece buradaki ayı piyasalarında. Geçmişte bu daha önce olmadı ve yakın zamanda olacağını da düşünmüyorum, ancak burada fiyat düşüşünü biraz daha görebileceğimiz potansiyel bir aralık var.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değeri, an itibariyle 1.075 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Merten, bu sayının yüzde 15’ten fazla bir düşüşle 850 milyar dolara düşebileceğini düşünüyor. Analiste göre bu, BTC’yi 30 bin dolarlık düşük aralığa ve ETH’yi ise 2 bin doların ortasına koyuyor. Merten, bu seviyelerin BTC ve ETH için en kötü senaryolar olduğunun altını çiziyor.

Petar Brandt’tan çarpıcı BTC tahmini

Neredeyse 50 yıllık deneyime sahip efsanevi trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Brandt, ortaya çıkacak keskin bir düzeltme sonrasında Bitcoin’in 30 bin doların altına düşeceğini öngörüyor. Analiste göre yükselen kanalın altına yaşanacak düşüş bir sonraki fiyat dönüşümü sırasında gerçekleşebilir. Trader, Bitcoin’in Şubat ayının ortasından beri oluşturduğu oldukça yaygın bir model kullandı. Brandt’ın önerdiği gibi, kanalın tamamlanması genellikle kanalın genişliğine eşit bir düşüşle sonuçlanır. Günlük BTC grafiğine göre, şimdiden kanaldan düştü ve düşüş yolunda önemli bir destek bölgesi oluşmadığından şu anda düşüş devam ediyor. Bazı analistler fiyat dönüşümünün yaklaşık olarak 35 bin dolarda yaşanacağını düşünüyor.

Bugun Paskalya Tatili: Bitcoin Nasil Etkilenir?

Bununla birlikte Peter Brandt 28 bin dolar seviyesini muhtemelen rastgele seçmedi. Bu seviye, BTC’nin daha önce hareket ettiği aralığa eşit bir düşüş anlamına geliyor. Bilindiği üzere BTC son dönemde ABD piyasalarına paralel seyrediyor. Ne yazık ki, Bitcoin, yükselen kanaldan çıkarak en son 47 bin dolara geri dönüşünden sonra bile keskin bir düşüş trendinde kalmaya devam ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku