Analist: Bitcoin dalgalı ama orta vadeli boğa durumu sağlam

0 1

Bitcoinin fiyatı art arda üç hafta boyunca 10 bin doların altına düştü ancak analist Willy Woo orta vadeli bir yükseliş olduğunu söylüyor.

Beş gün içinde Bitcoinin fiyatı 11 bin 462 dolardan 10 bin dolara düşerek yaklaşık 12.6 düşüş kaydetti. Altın ABD dolarının toparlanmasına denk gelen ivme kaybından geri tepme konusunda da mücadele etti.

Piyasa analisti olan Willy Wooya göre yerel zincir içi göstergeler yükselişe geçiyor.

Göstergeler “HODLing” etkinliği aktif adresler ağ etkinliği ve NVT oranı gibi faktörleri içeriyor. Örneğin Bitcoin NVT sinyali fiyatı günlük işlem değerine göre değerlendirerek piyasa zirvelerini belirlemeye çalışıyor.

Veri noktaları Bitcoinin 12 bin dolardan bu yana ani düşüşü nedeniyle büyük olasılıkla orta vadeli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. BTCnin fiyatı yıllık yüksek seviyesinden bu yana yaklaşık yüzde 20 düşerken ağ etkinliği nispeten istikrarlı kalıyor. Woo bu konuyla ilgili olarak “Yerel zincir içi yükseliş eğilimi (önümüzdeki birkaç haftaya bakıldığında) buna değinmese bile dibe vurdu. Büyük salınımları oynamak geri alım yapmak için kötü bir zaman değil” dedi…

Birçok yatırımcının gözlemlediği seviye 9 bin 650 dolar CME açığı. CME hafta sonu kapandığında CME Bitcoin vadeli işlem piyasası ile diğer borsalar arasında bir boşluk oluşuyor. Teknik anlamda 9 bin 650 dolarlık boşluk temmuz ayından beri mevcuttur.

Boşluk ve BTCnin düşme olasılığı ile ilgili sorularla ilgili olarak Woo “Ayrıca uzun vadeli likidite ile doldurmak için öndeki boşluğun ne olduğunu merak ediyorum. Türev borsalarındaki balinalar bunu yapmak için yeterli hakimiyete sahip” dedi…

Yakın vadedeki bir endişe NVT oranının hala 81.5te seyretmesi. NVT oranı önceki piyasa döngülerinde 70in üzerinde kaldığında yerel bir zirveye ulaştı.

Zincir içi göstergelerin çoğu iyimser bir orta vadeli eğilim gösteriyor ancak bazıları kısa vadede dalgalı bir ivme gösteriyor.

100 bin dolar olasılığı daha yüksek

Yatırımcılar Bitcoin fiyatında Mart ayına benzer yüzde 50 düşüş beklemiyor. Three Arrows Capitalin CEOsu Su Zhu Bitcoinin 5 bin dolara düşme olasılığının artık BTCnin 100 bin dolara yükselmesinden daha az olası olduğunu vurgulayarak “Aslında 10 bin dolarda gösterilen güç beni şaşkına çevirdi ve bu aşamada 100 bin dolar olasılıkla 5 bin dolardan daha yüksek” şeklinde konuştu…

Bitfinexte 8 bin 800 dolardan çok sayıda balina satın alma emri var. Ancak BTCnin 10 bin doları uzun süre koruyabildiği bu dönemde her şeyin beklendiği bir piyasada  düşüş olması pek olası değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku