Bitcoin’de bu gösterge yön konusunda ciddi sinyal veriyor

0 0

Chainalysis Market Intelin verilerine göre borsalarda tutulan Bitcoin miktarı son iki ayın en yüksek noktasına ulaştı.

Fiyat düşüşüyle ​​birlikte tutulan Bitcoini satmaya ihtiyaç oluşuyor. Düşüş nedeniyle daha fazla hodler BTClerini borsalara koyuyor. Muhtemelen Bitcoinin işlem fiyatının hemen altında tetiklenen satış emirleri fiyatı 10 bin dolar veya altına düşürürse coinlerini hızla satıyorlar.

Öte yandan borsalara BTC girişlerinde keskin ve şiddetli bir düşüş oldu. Borsalara girişler yüzde 40lık düşüşle 125 milyar dolardan 750 milyon dolara düştü. Bu piyasadaki satış duyarlılığının şimdilik geçtiği anlamına geliyor.

200 günlük hareketli ortalamaya dikkat

Bu noktada tarihsel veriler ışığında tutulması gereken nedenlere bakmak akıllıca olacak. Ecoinmetrics tarafından yayınlanan bir rapora göre Bitcoinin fiyat yörüngesine bakmanın temel göstergelerinden biri de 200 günlük hareketli ortalama.

Yatırım stratejinizi bu tek faktöre ve buna bağlı olarak Bitcoinin fiyatına göre kırarak mevcut fiyat 200 DMAnın üzerine çıktığında satın alabilir veya mevcut fiyat 200 DMAnın altına düştüğünde satabilirsiniz. Bu strateji Haziran 2013ten bu yana izlenirse 15 satın alış pozisyon 11 kar pozisyonu ile sonuçlanacak ve yukarı yüzde 100 ile yüzde 4 bine kadar yükselecek. Bu satın alma pozisyonlar üzerindeki kayıplar yüzde 20ye kadar çıkabilir.

Ecoinmetricsin bir başka raporu son birkaç yarılanmanın ışığında mevcut halvinglerine dayanarak Bitcoinin olası büyüme yörüngesini inceledi. Bu eğilim Bitcoini Aralık 2020ye kadar 41 bin Nisan 2020de 100 bin dolara çıkaracak. Yine bu tamamen piyasanın 2012 ve 2016daki yarılanmalardan sonra nasıl hareket ettiğine ve o zamandan beri mevcut pazarın nasıl değiştiğine dayanıyor. Ancak hızlı satış yapmadan önce bu rakamlara bakmak akıllıca olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku