Zincir Üstü Analist Bitcoin (BTC)’in Düzeltme Yaşayabileceği Kritik Seviyeyi Açıkladı

1.224

Piyasadaki usta analistlerin yakın bir zamandaki uyarıları, Bitcoin’in hiçbir zaman 60.000 doların üzerinde bir haftalık kapanışı başaramadığını ve bunu tekrar yapamamasının yokuş aşağı bir tersine dönüş riski taşıdığını ortaya koyuyor. Öte yandan Bitcoin (BTC), bir gecede elde edilen 58.000 dolar seviyeleri ile 14 Ekim’de yepyeni destek seviyelerine meydan okuyor.

Michaël van de Poppe, BTC’nin 50 bin dolarda yeniden bir test göreceğinden şüpheli

Lider kripto para biriminin, Bitstamp’ta 58.540 dolara ulaştıktan sonra 57.000 dolara geri dönüşü pek çok kripto piyasa katılımcısı tarafından dikkatle izleniyor. Fiyat hareketleri, Bitcoin’in şubat ayında ilk kez 58.000 dolara ulaştığı zamana benziyor. Konsolidasyonla desteklenen birkaç girişimin ardından nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyeleri gelmişti. Bitcoin (BTC)’in 4. çeyrekte farklı bir harekete sahip olduğunu gösteren zincir üstü göstergelere rağmen, ruh hali Nisan ayındaki kadar yükselişteydi. Popüler analist Michaël van de Poppe, konuya ilişkin olarak en son Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bu eziyeti sürdürüyor. 54 bin dolardan büyük sıçrama gerçekleşti. 50 bin dolarda bir yeniden test göreceğimizden şüpheliyiz.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 2021 yılında daha önce de 50 bin dolar direnç seviyesini test etmişti. Mevcut durumda, uzmanların 2021 yılının patlamalı bir son olmasını bekledikleri için 50 bin doları destek olarak sağlamlaştırmak, piyasa yörüngesinde net bir sinyal oluşturabilir.

Bitcoin sezonu sırasında Polkadot’un yükselişi şaşırttı

Bir başka usta kripto trader’ı ve analisti olan Rekt Capital’e göre ise bu hafta endişe için potansiyel bir neden vardı. BTC/USD haftalık mum grafiğinin 60 bin doların üzerinde kapatamadı. Dahası tekrar eden bir performans da aynı şekilde bir taklitçi düzeltme anlamına gelebilir. Bu, pazartesi günkü vadeli işlemlere dayalı bir borsa yatırım fonu onay kararından önce yatırımcıları pazar gününe kadar boğa eğiliminde tutuyor. Bunun sebebi ise, onay kararının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketine yardımcı olabilecek tarihi bir eşiği geçmesini sağlayacağının düşünülmesi.

Bu arada altcoin’ler, “Bitcoin sezonu” karşısındaki zayıflığın ardından kısa bir mola verdi. Bu duruma tek istisna yaratan, müzayedelerinin nihayet önümüzdeki ay başlayacağı haberi üzerine bir haftada yüzde 28 yükselen Polkadot (DOT)’du. Bu haber, altcoin’in başlangıcından bu yana yaklaşık beş yıldır beklenen asıl özelliği olarak biliniyor. En büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ise Bitcoin yavaşlarken gün içinde yüksek işlem gören piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin tümü ile günlük yüzde 5,3 kazanç elde ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku