Putin CNBC’ye Konuştu: Petrol Anlaşmaları Kripto Paralar İle Yapılabilir mi?

42
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, CNBC ile bugün günü ilginç bir röportaj yaptı. Röpörtaj, genel olarak küresel ekonomi ve kripto para birimleri üzerine yoğunlaştı.

 Putin, kripto para sektöründeki sorunlara dikkat çekti!

 Putin, kripto paraların gelecekte yatırım aracı olarak kullanılabileceğini, ancak bugün bunun hakkında konuşmak için “biraz erken” olduğunu söyledi. CNBC gazetecisi Hadley Gamble, Rusya başkanına petrol sözleşmeleri kapsamındaki anlaşmaların dolar cinsinden değil de, örneğin kripto para birimlerinde ne zaman yapılacağını sorduğunda, Rusya cumhurbaşkanı kripto paraların uluslararası anlaşmalarda ödeme mekanizması olarak kullanılabileceğini ancak şu anda bu dijital varlıkların istikrarsız ve teminatsız olduğunu belirtti.

 

Rusya Merkez Bankası: Kripto Paralar En Tehlikeli Yatırım Seçeneği!
 
Kripto karşıtlığı ile ön plana çıkan Rusya Merkez Banksı sektöre nefes aldırmayan kurumlardan bir tanesi. Ancak, yapılan son araştırmalarda Rus halkının Bitcoin’i altına tercih ettiğini gösteriyor. Putin kripto paralar ile ilgili soruya şu cevabı verdi:
Kripto para birimleri ile anlaşmalar yapmak mı? Bu konu hakkında konuşmak için henüz çok erken. Ticarette ve özellikle enerji sektöründeki anlaşmalarda kripto paraları kullanmak söz konusu olabilir ancak bunun için daha çok zamana ihtiyacımız var.

Belki bir gün değer deposu olarak kullanılabilir

Putin, yaşadığımız çağda her şeyin geliştiğini ve var olma hakkına sahip olduğunu kaydetti. Başkan, “Dijital varlıkların ne yönde gelişeceğini göreceğiz. Belki bir gün kripto para birimleri bir değer deposu olarak kullanılabilirler. Bu piyasa, büyük volatilite olduğunu görüyoruz. Bugün, bu varlıklar ile anlaşmalar ve ödemeler yapmak için biraz erken.” ifadelerini kullandı.

Kripto paraların değerinin ve maliyetinin olup olmadığı sorulduğunda, Putin, “Neden? Elbette değeri ve maliyeti var. Ama petrol alım satımında bir ödeme mekanizması olarak kullanılabilir mi? Aşırı oynaklık nedeniyle bunun için henüz çok erken! Bahsettiğim bu! Putin, ayrıca kripto para  üretmek için çok fazla enerjiye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak. çevresel sorunlara da dikkat çekti. Rusya, bu konuda karamasar olmaya devam ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Tass.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku