Bitcoin 63 Bin Dolarlık Direnci Desteğe Dönüştürdü! BTC İçin Sırada Ne Var?

146
Bitcoin (BTC), 8 Kasım’da önemli bir artışın ardından, durgun bir fiyat hereketi sergiliyor. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen, tekrar düşüşe geçti ve an itibariyle 66.636 dolardan işlem görüyor.

 

Bitcoin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini desteğe dönüştürdü! BTC, yükselmeye devam edecek!

Düşüşün öncesinde, hem RSI hem de MACD’de aşağı yönlü sapmalar şeklinde teknik göstergelerde zayıflık ortaya çıktı. Bu, teknik göstergelerin fiyat artışına eşit oranda eşlik etmediği anlamına gelir. Böylesi bir durum, genellikle bir trendin tersine dönmesine yol açabilir. Bu nedenle, tüm zamanların en yüksek seviyesine rağmen, günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler zayıflık gösteriyor. Altı saatlik grafik, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmadan önce simetrik bir üçgenden çıktığını gösteriyor.

Bitcoin, şu anda, destek olarak önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63 bin doları teyit etme sürecinde. Başarılı olursa, bu muhtemelen daha da yükseklere yol açacak çok iyi bir gelişme olacaktır. Aksi takdirde, bir sonraki destek alanına büyük olasılıkla 63.500 dolardan ulaşılacak. Dalga sayısı, Bitcoin (BTC)’in beş dalga yukarı yönlü bir hareketin birinci (turuncu) dalgasının tepesine çok yakın olduğunu veya zaten ulaştığını gösteriyor.

Kritik destek ve direnç noktaları

Bir zirve için en olası alan, çok sayıda Fib seviyesinin birleşmesi nedeniyle 70.400-71.840 dolar arasında kalıyor. Ancak, beşinci alt dalganın uzunluğu, birinci alt dalganın (beyaz) uzunluğundan zaten daha fazladır. Yani yerel bir zirveye ulaşılmış olabilir. Bunu bir düzeltme döneminin takip etmesi beklenir. Bitcoin için ilk destek alanı 57.600 dolarda bulunuyor. Bu hedef, 0,382 kısa vadeli Fib geri çekilme destek seviyesidir (turuncu).

 

Ana destek alanı 53.300 dolar ile 54.150 dolar arasında bulunuyor. Kısa vadeli 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi ve uzun vadeli 0,382 seviyesi (beyaz) tarafından oluşturulur. Ayrıca, yatay bir destek alanıdır. Destek seviyelerinin birleşmesi nedeniyle, güçlü bir destek alanı olması muhtemeldir. CoinShraes tarafından açıklanan rapora göre, Bitcoin kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görüyor ve bu metrik tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, kripto para piyasasının önde gelen isimleri sene sonu için 100 bin dolar hedefinden emin görünüyorlar.

 

on dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku