Analistten Çarpıcı ”Cowen Koridoru” Teorisi: İşte Bitcoin İçin Taban ve Tavan Seviyeleri!

508

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC)’in tekniklerinin giderek daha inandırıcı bir şekilde yükselmeye devam etmesi nedeniyle BTC ayılarının endişeli olduğunu belirtiyor. Analistin Cowen Koridoru adını verdiği göstergeye göre, lider kripto para biriminin 103 bin dolara olan yükselişi oldukça yakın görünüyor.

Ünlü analist, Bitcoin ayılarının endişeli olduğunu söylüyor

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, yeni bir strateji oturumunda, Bitcoin’in mayıs ayında düzeltilmesinden bu yana bir ayı piyasası bekleyen trader’ların, lider kripto para biriminin grafikleri göz önüne alındığında haksız çıktığını ifade ediyor. Önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde ne olursa olsun, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in fiyatının nihayetinde önemli ölçüde yükseldiğini dile getiriyor: analistin konuya yönelik detaylı analizi ise şu şekilde:

Ayıların yeniden belirlemek istedikleri taktikleri tükeniyor. Onları etrafta gördüm, birkaç hafta öncesine göre biraz daha ürkekleşiyorlar. Ancak havlu atmaları an meselesi çünkü şu anda bence onlar açıkça yaşam desteğini kullanıyor. Bitcoin’de ise zaman bizden yana. Yarın ne olursa olsun, gelecek hafta ne olursa olsun ne biliyoruz? Zaman bizden yana, yalnızca odaklanın, hiçbir şey değişmedi. Sonuç olarak, Bitcoin’in oldukça mütevazı seviyeler olan 64.000- 65.000 dolardan çok daha yüksek bir trend alacağını ve daha yüksek bir trend izleyeceğini düşünüyorum.

Cowen, BTC’in yanı sıra ETH analizi de yapıyor

Popüler analist, her BTC trendinin altını ve üstünü gösteren uzun vadeli bir aralık olarak hareket etmesi amaçlanan “Cowen Koridoru” göstergesinin lider kripto para biriminin fiyat hedefi olarak 103.000 doları gösterdiğini belirtiyor. Aralığın alt sınırı 26.000 dolarda olmasına rağmen Cowen Bitcoin (BTC)’in o seviyeye düşmeyeceğinden emin olduğunu ifade ediyor.

Usta analist ayrıca piyasa değerine göre Bitcoin (BTC)’den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’u inceliyor. Cowen’a göre Ethereum da ani bir yükselişe çok yakın görünüyor. Dahası lider altcoin’in patlayışının 2022’de güçlü bir şekilde veya potansiyel olarak 2021’in sonlarında olduğunu söylüyor. Analist, Ethereum konusunda ise şu analizi yapıyor:

Sanırım sadece uzun bir birikim içindeyiz ve aslında yavaş yavaş burada trend oluyoruz… Bu süreç belki bir ay kadar uzayabilir ama Ethereum’un eninde sonunda patlayacağına inanıyorum. ‘Nihayet’ dediğimde, üç aydan fazla olmayan bir zamana bakıyorum, hatta o zamandan bile öncesine. Etherum’un 2022’de başarılı olacağını düşünüyorum ancak bu 2021’de hamle yapamayacağı anlamına gelmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku