Analist Açıkladı: Bu Gerçekleştiğinde Bitcoin Rekor Kıracak!

1.396

Çok az kişi Bitcoin (BTC)’in kritik seviyesinin farkında. Bitcoin birkaç direnç seviyesini kırdı. Cypto Crew University adlı youtube kanalıyla yapılan son röportajda belirttiği gibi, ayı piyasasının “kısa vadeli” olması mümkün mü? Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Bitcoin 2018’i takip mi ediyor?

Kripto ayı piyasası sona eriyor olabilir mi? Bu soruya tek bir anahtar grafikle cevap verilebilir. Bitcoin’in daha yüksek dönem aylık grafiğine ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu grafikte neden önemli bir seviyenin önemli olabileceğine bir göz atalım. Ayrıca kripto para birimi fiyat eğilimleri hakkında neler öğrenebileceğimizi görmek için 2018 ayı piyasasından geçmiş örneklere bakabiliriz. Alessio Rastani tarafından yapılan son analiz, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde direnç gösterdiğini gösteriyor. Bu ilginç bir açıklama çünkü BTC 200 günlük MA’yı çoktan geçti.

Analist, mevcut yükselişin sonunda başarısız olacağına ve fiyatın eski desteğine geri döneceğine inanıyor. Rastani ve diğer endüstri analistlerine göre, kripto piyasası 2018’in ayak izlerini takip edebilir. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşmasından bir ay sonra, 2018’in başlarında, piyasaların daha fazla hareket etmeyeceği ve yüzde 80’lik birfiyat düşüşünün yakın olduğu tahmin ediliyordu. Bir yıl sonra, BTC/USD yüzde 84,5 düşüşle 3.100 dolarlık yerel dip seviyelerine ulaştı. Bununla birlikte, 2015 ve 2018’de, lider kripto para birimi, yıl sonuna kadar yükseldiğini gören bir ralliye başlamadan önce, RSI okumaları bir ayı piyasası dibi elde etmek için çok daha az düştü.

BTC hala Elliott dalgasına göre yükseliş kanalında mı ilerliyor?

Elliott Wave rotasını sürdürürken Bitcoin’de yükselişe geçmenin zamanı geldi; Rastani, kritik desteğin altındaki kırılmalar, yükseliş hissini geçersiz kılabilir. Dalga paternini daha da detaylandırdı, Birinci Dalga yeni bir zirve kurar, ardından ilk dalganın başladığı seviyenin altına düşmeyen ikinci dalga geri çekilir. Üçüncü dalga yeni bir zirve oluşturur, bunu yeni bir dip oluşturan dördüncü dalga izler. Bitcoin grafiğinde Elliott Wave şu anda şekilleniyor. Dördüncü dalgada yaklaşık 33.000 dolarlık düşük seviye kırılmazsa, argüman gözden düşecek. 33.000 doların altındaki bir kırılma, önemli bir düşüş işareti olacaktır.

Piyasa hareketinin yakında yükselişe geçeceğine ve ilk büyük direnç seviyesi olan 45.000 doların üzerinde bir kırılmanın çok yükseliş olacağına inanıyor. Elliott Dalga Teorisi doğruysa, Bitcoin’in 74.000 $ aralığında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ediyor. Piyasada büyük çöküşler ve sektörü saran küresel sorunlar nedeniyle, kripto paralar önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş yaşayabilir.

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku