Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?
Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?

Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası bir süredir düşüş yaşıyor. Bunun nedeni ise FTX’in iflası, durgunluk, enflasyon ve Çin’de yaşanan huzursuzluklar olarak açıklanıyor. Bu durum birçok yatırımcı için olumsuz gözükse de BTC için alım fırsatı sunabilir. Uzmanlar lider kripto para birimi Bitcoin için en kötü senaryoyu açıkladı! İşte detaylar…

Uzmanlar Bitcoin için en kötü senaryoyu açıkladı!

FTX piyasa çöküşüne kadar, 15.500 doların Bitcoin için en kötü senaryo olması gerekiyordu. Yaşanan FTX çöküşüyle beraber senaryo daha da kötüye gitti ve uzmanlar 6 bin dolar seviyesine işaret ediyorlar. Uzmanlara göre bu durum, mevcut seviyelerden yüzde 65 gibi büyük bir düşüşü temsil ediyor ve kaçınılmaz olarak daha fazla Bitcoin ayısı ortaya çıkaracak. Aynı zamanda, nihai bir kitlesel teslimiyete ve yatırımcılarının çıkışlara koşmasına veya tam bir piyasa kapitülasyonuna yol açacaktır.

Usta Analist Kritik Seviyeyi Belirledi: BTC Yükselişi İçin Bu Şart!

Geçtiğimiz Bitcoin ayı piyasalarına bakıldığında, Bitcoin nihai dibe vurmadan önce bu paniği gerektiriyordu. Yani o kadar çok olumsuzluk olmalı ki, en sabırlı Bitcoin yatırımcısı bile teslim olmaya karar veriyor. Büyük olasılıkla, piyasanın tamamen kapitülasyon elde etmesi için son bir son hamleye ihtiyacı var. Ancak Bitcoin son dibe vurduğunda başka bir uzun vadeli ralli görmeyi bekleyebiliriz.

Uzmanlar 6 bin dolarlık seviyeyi işaret ediyor!

Bu duruma dışarıdan bakıldığında ise tek olumlu yönü 6 bin dolarlık seviyenin 2018 ayı piyasası dibinin iki katı olması. Eğer 6.000 dolardan satın alıyorsanız, önümüzdeki aylarda bazı potansiyel heyecan verici fiyat artışları ile karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin için tahminlerde bulunan ve fiyat projeksiyonu yapan kişiler sadece uzmanlar değil. Buna örnek olarak Kaliforniya merkezli kripto hedge fonu Pantera Capital’in fiyat projeksiyonları verilebilir. Fiyat projeksiyonu, 2024 için planlanan bir sonraki halving etkinliğinde beklenen performansına dayanarak BTC için 149.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirliyor. Açıklanan bu modele göre 2022 yılının sonunda BTC, her ne kadar dip seviyeleri görse de kademeli bir toparlanma ile beraber 2024’te 36 bin dolar ve ardından hızla 149 bin dolarlık seviyeyi görecek. Bu tahmin, birçok yatırımcının beklediği aralığın üstünde. Öte yandan Bitcoin yalnızca 20 bin dolarlık seviyeye giden yolu izlese bile dipten alım yapan yatırımcılar çok büyük kazançlar elde edecek. Önde gelen kripto para uzmanlarına göre birçok yatırımcının hedefi ise bu kritik seviyeler olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?