Ünlü Kripto Para Milyarderi: FTX'i Bu Borsa Batırdı!

Ünlü Kripto Para Milyarderi: FTX’i Bu Borsa Batırdı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kevin O’Leary, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’ın FTX’i iflas ettirdiğini söyledi.

Kripto para milyarderi FTX ile ilgili konuştu

Binance CEO’su daha önce O’Leary’yi Sam Bankman-Fried ve FTX’i savunduğu için eleştirmişti. Kevin O’Leary, 14 Aralık’ta Senato Bankacılık Komitesi’nde FTX’in çöküşüyle ​​ilgili Binance’in FTX’i iflas ettirdiğini söyledi. O’Leary, Senatör Pat Toomey’den FTX’in neden başarısız olduğunu düşündüğüne dair bir soruyu yanıtlarken şunları söyledi:

“Benim bir fikrim var, kayıtlarım yok. İşte burada… Düzenlenmemiş piyasaların sahibi olan ve büyüme anlamında bu inanılmaz işlere hükmeden bu iki dev birbiriyle savaş halindeydi. Biri kasıtlı olarak diğerini işten çıkardı.”

Kripto Para

Bunda yanlış şey olmayabileceğini, ancak “Binance’in artık devasa bir küresel tekel olduğunu” da sözlerine ekledi. Komite önündeki planlı ifadesinde O’Leary, FTX alacaklılar komitesine üyelik başvurusunda bulunduğunu söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, daha önce O’Leary’nin Sam Bankman-Fried’i savunma eğilimini eleştirmişti. CZ’ye göre, Shark Tank yatırımcısı, 15 milyon dolar yüzünden bir dolandırıcıyla iş birliği yapıyordu.

Kevin O’Leary firmanın çöküşünden rakibini suçladı

FTX sözcüsü olarak hareket etmesi için 15 milyon dolar ödenen Shark Tank’ın yatırımcısı ve yargıcı Kevin O’Leary, Çarşamba günü kripto borsasının çöküşü hakkında Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade verdi. O’Leary, bir yatırımcı olarak, Kasım ayında dağılan ve yatırımcılara milyonlarca zarara mal olan borsa sözcüsü olarak hareket etmesi için kendisine ödenen tüm parayı kaybettiğini söyledi. FTX’in kurucusu SBF, yakın zamanda yatırımcıları yanıltmak ve milyarlarca fonu kötüye kullanmak suçlamasıyla tutuklanmıştır. Kripto hedge fonu Alameda Research’ü desteklemek için FTX’e yatırılan müşteri fonlarını kötüye kullanmakla suçlanıyor. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere O’Leary, FTX yatırımcıları tarafından firmayı tanıttıkları için dava edilen bir grup ünlü arasındaydı. 15 milyon dolarlık anlaşmadan kriptoya kabaca 9,7 milyon dolar yatırdığını söyledi. Gerisi vergilere ve acente ücretlerine gitti, dedi.

Kripto Para

O’Leary, yatırımcının hesaplarındaki tüm varlıkların, muhasebe ve ticaret bilgilerinin çalındığını keşfettikten sonra Bankman-Fried’e ulaştığını anlattı. O’Leary, “Firmadaki yöneticilerin hiçbirinden yanıt alamadım, bu yüzden Sam Bankman-Fried’i aradım ve ‘Para nerede Sam?’ dedim.” diye ifade verdi. Sonrasında SBF’nin FTX firmasında yüzde 20 hisseye sahip olan CZ hisseleri geri almak istediğini söyledi. Ayrıca 2-3 milyar dolar harcadığını keşfettiğini söyledi. O’Leary, Bankman-Fried’e onu bunu yapmaya neyin zorlayacağını sorduğunu söyledi. Kurucu, Zhao’nun düzenleyicilerin firmanın lisans almasına izin verecek veri taleplerine uymayacağını söyledi. Kurucunun O’Leary’ye FTX’in sahip olduğu “tek seçeneğin” CZ’yi 32 milyar dolara yakın “olağanüstü bir değerlemeyle” satın almak olduğunu söylediği iddia edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Kripto Para Milyarderi: FTX’i Bu Borsa Batırdı!