Açıklandı: İşte BTC, DOGE ve 8 Altcoin İçin Kritik Seviyeler!

Lider kripto para birimi Bitcoin, DOGE ve 8 altcoin için kritik seviyeler açıklandı. İşte detaylar…

Boğalar BTC düşüşünü agresif bir şekilde satın alıyor

Bitcoin, 26 Mayıs’ta 28.630 dolarlık güçlü desteğin altına düştü, ancak boğalar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Günün şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların düşüşü agresif bir şekilde satın aldığını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği

Boğalar, önemli bir seviye olan 28.630 dolarda savunmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (30.868 dolar) üzerine çıkarsa, BTC/USDT çiftinin dibi görmüş olabileceği düşünülebilir. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (35.721 dolar) yükselebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterir. Bu, 28.630 doların altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, parite kritik seviyeyi 26.700 dolarda tekrar test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, satışları yoğunlaştırabilir ve parite 20.000 dolara düşebilir.

Ethereum’da ayılar üstünlüklerini yeniden kurmaya çalışıyor

Ethereum (ETH), 25 Mayıs’ta yükseliş çizgisinin altına düştü ve kapandı, bu da ayıların üstünlüklerini yeniden kurmaya çalıştıklarını gösteriyor. Satış, 26 Mayıs’ta ivme kazandı ve fiyat, 1.800 doların altına düştü.

ETH/USDT günlük grafiği

Ayılar kritik desteği 1.700 dolarda savunmaya çalışıyor ancak toparlanma momentumdan yoksun. Bu, boğaların destekte agresif bir şekilde satın almadığını gösteriyor. Bu, fiyatı 1.700 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışan ayıları cesaretlendirebilir. Başarılı olurlarsa ETH/USDT çifti 1.300 dolara düşebilir. Tersine, boğalar desteği 1.700 dolardan başarılı bir şekilde savunursa, parite 2.159 dolara doğru bir yukarı hareket başlatabilir. Bu, pariteyi birkaç gün daha 2.159 dolar ile 1.700 dolar arasında tutabilir.

BNB için kritik seviyeler

BNB’nin 25 Mayıs mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların kritik genel dirence yakın olan rallilerde 350 dolarda satış yaptığını gösteriyor. Satış 26 Mayıs’ta devam etti ve fiyat 20 günlük EMA’nın (320 dolar) altına düştü.

BNB/USDT günlük grafiği

Boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 286 dolarda küçük bir destek var. Başarılı olurlarsa, hissiyatın rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya değiştiğini gösterecek ve fiyatı 350 dolara itmeye çalışacak. Eğer, fiyat 286 doların altına düşerse, 320 doların üzerindeki kırılmayı satın aldıktan sonra kapana kısılmış olabilecek agresif boğaların pozisyonlarından çıkabileceğini düşünülebilir. Bu, BNB/USDT’i 260 dolara indirebilir.

Ripple, acil destek seviyesinin altına düştü

Ripple (XRP), 26 Mayıs’ta 0,38 dolardan acil desteğin altına düştü, ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Alıcılar, fiyatı düşüş trendi çizgisine doğru itmeye çalışacaklar.

XRP/USDT günlük grafiği

Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayılar tekrar XRP/USDT çiftini 0,38 doların altına düşürmeye çalışacak. Bu olursa, parite, boğaların güçlü bir savunma oluşturacağı 12 Mayıs gün içi düşüğü 0,33 dolara düşebilir. Ayılar, düşüş trendinin yeniden başladığını belirtmek için fiyatı bu desteğin altına çekmek zorunda kalacak. Öte yandan, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, parite 20 günlük EMA’ya (0,44 dolar) yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, toparlanma psikolojik seviyeye 0,50 dolardan ulaşabilir.

DOGE gibi ADA’da aşağı yönlü çözüldü

Cardano’nun (ADA) 0,49 ile 0,56 dolar arasındaki dar aralıklı ticareti 26 Mayıs’ta aşağı yönlü olarak çözüldü. Boğalar küçük desteği 0,46 dolardan savunmaya çalışıyor ancak başarısız olurlarsa düşüş 0,40 dolara kadar uzayabilir.

ADA/USDT günlük grafiği

Daha önce kriptoarena.com olarak ADA için kritik seviyeleri bildirdiğimiz üzere, aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 0,40 doların altında tutarsa, satış ivme kazanabilir ve ADA/USDT çifti 0,33 dolara düşebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya destekten toparlanırsa, daha düşük seviyelerde güçlü alım önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,56 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 0,61 dolara ve daha sonra 0,74 dolara yükselebilir.

SOL düşüş yaşıyor

Solana (SOL), 26 Mayıs’ta 47 dolarda ani desteğin altına kırdı ve bu da daha düşük seviyelerden alım yapmış olabilecek yatırımcıların pozisyonlarını kapattığını gösteriyor. Bu, 37.37 dolardan kritik desteğe olası bir düşüşün kapılarını açıyor.

AVAX/USDT günlük grafiği

Fiyat 37.37 dolara yükselirse, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’ya (55 dolar) itmeye çalışacak. Bu, ayılar için savunması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, SOL/USDT çiftinin dibe vurmuş olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra genel dirence 75 dolardan bir ralli girişiminde bulunabilir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 37,37 doların altına düşürürse, düşüş trendinin yeniden başlamasını önerecektir. Parite daha sonra düşüşünü 32 dolardan bir sonraki desteğe kadar uzatabilir.

DOGE fiyatı 0,08 doların altına çekildi

Dogecoin’in (DOGE) dar aralıklı ticareti 26 Mayıs’ta aşağı yönlü çözüldü ve ayılar fiyatı 0,08 doların altına çekti. Bu, arzın talebi aştığını gösterir.

DOGE/USDT günlük grafiği

Ayılar fiyatı 0,08 doların altında tutarsa, DOGE/USDT çifti 0,06 dolardan hayati desteğe düşebilir. Bu seviye 12 Mayıs’ta güçlü bir destek görevi gördüğü için boğalar tekrar onu savunmaya çalışabilir. Seviye tutarsa, DOGE paritesi 20 günlük EMA’ya (0,09 dolar) doğru tırmanabilir. Bir başka olasılık da, boğalar fiyatı 0,08 doların üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde talep önerecek. Alıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’ya doğru ilerletmeye çalışacaklar. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, ayıların tutuşunu kaybedebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 0,10 dolardan psikolojik seviyeye yükselebilir.

DOT fiyatı ani destekten toparlandı

Polkadot’un (DOT) 10.37 dolarda kırılma seviyesinin üzerine çıkamaması ve üzerinde devam edememesi, yatırımcıların satışını çekti. Ayılar, 26 Mayıs’ta fiyatı 9,22 dolarlık acil desteğin altına çekti ancak daha düşük seviyeleri sürdürmek için mücadele ediyor.

DOGE/USDT günlük grafiği

Fiyat, ani destekten 8,56 dolardan toparlandı ve boğalar 20 günlük EMA’daki (10,88 dolar) genel engeli aşmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, düşüş trendinin zayıflamış olabileceğini düşündürür. Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten bir kez daha düşerse, ayılar DOT/USDT çiftini 8,56 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, bir sonraki durak 7.30 dolar olabilir. Boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir, ancak çabalarında başarısız olurlarsa, çift düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

AVAX için düşüş trendi yeniden başladı

Avalanche (AVAX) düşmeye devam etti ve 26 Mayıs’ta 23.51 dolarlık önemli desteğin altına düştü. Bu, düşüş trendinin yeniden başladığını gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği

Düşen hareketli ortalamalar ayıları desteklese de, aşırı satım bölgesindeki RSI, yakın vadede bir rahatlama rallisi veya konsolidasyon öneriyor. Fiyat yükselir ve 23,51 doların üzerine çıkarsa, birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürebilir ve kısa bir sıkışmaya neden olabilir. Bu, AVAX/USDT çiftini 20 günlük EMA’ya (34 dolar) itebilir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı 23.51 doların altında tutarsa ​​satış ivme kazanabilir ve parite psikolojik desteğe 20 dolardan düşebilir.

DOGE ve SHIB için düşüş trendi mi geliyor?

Shiba Inu (SHIB) baskı altında kalmaya devam ediyor. Boğalar desteği 0.000010 dolardan savunuyor olsa da, geri tepme güçten yoksun. Bu, mevcut seviyelerde zayıf talebi gösteriyor.

SHİB/USDT günlük grafiği

Ayılar fiyatı 0.000010 doların altına çekmeye çalışacak ve başarılı olurlarsa SHIB/USDT çifti 0.000009 dolardan kritik desteğe düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterebilir. Parite daha sonra 0.000007 dolara düşebilir. Alternatif olarak, 0.000010 dolar seviyesi tutarsa, parite 20 günlük EMA’ya (0.0000013 dolar) yükselebilir. Bu seviye tekrar bir direnç görevi görebilir, ancak aşılırsa yukarı hareket 0,000017 dolara ulaşabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

bitcoindogekripto para