Kritik Metrik Sinyal Verdi: Bitcoin Fiyatı Kısa Sürede Bu Seviyeye Çıkacak!

Kripto para piyasalarında iki haftanın en yüksek seviyelerine bir artış gözlemlenmeye başladı. Ancak ilerleyen süreçte Bitcoin(BTC) ile ilgili analizler ve öngörülerin zorlaştığı belirtiliyor. BTC, 25 Mayıs Wall Street açılışından önce kısa bir süreliğine 30 bin dolar seviyesine geri döndü ve bu seviyelerde dalgalanmaya devam ediyor.

‘’Bitcoin 2 haftanın en yüksek seviyelerine meydan okumalı’’

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen verilere göre; BTC/USD’nin 30 bin dolar seviyesinin altında konsolide edilmeden önce, Bitstamp’ta 30.189 dolar seviyesine ulaşmayı başardığı görülüyor.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, BTC hareketlerinde yaşananlarla ilgili görüşlerini belirtiyor. Twitter hesabında bulunan takipçilerine şunları söyledi:

Bitcoin 29.4 bin dolar seviyesini aştı ve bir sonraki direnç bölgesine doğru ilerlemeye devam etti. 29.4 bin dolar seviyesinde tutunursa, 32.8 bin dolara doğru iyi bir yükselişte olacağız. En sonunda.”

32.800 dolar seviyesi, Bitcoin’in 9 Mayıs tarihinden bu yana en yüksek seviyesini temsil edecek. Terra ekosisteminde meydana gelen büyük çöküş sonrası tüm kripto para piyasası düşüşten etkilendi. Bu olay kripto para birimlerinin, son 10 ayın en düşük seviyelerine kadar gerilemesine neden oldu. Bu arada bir diğer kripto para analisti ve yatırımcı Nebraskan Gooner, 4 saatlik grafikte bir dizi daha yüksek dip gördüğünü ve 30.400 dolar seviyesini “geçilmesi gereken çizgi” olarak vurguladığı belirtiyor.

Metrik, BTC fiyatının “aşırı değerli” olduğunu vurguluyor

Bununla birlikte, gün içi fiyat hareketinin ötesinde, birçok analist bu durumu düşük başarı olarak gördüklerini bildiriyor. Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant, ağ işlem değeri (NVT) Golden Cross metriğinden gelen işaretlerle ilgili olarak, bir geri çekilmenin yaklaştığı belirtiyor. Yerel tepeleri ve dipleri yakalamak için tasarlanan NVT Golden Cross’ta gün içinde meydana gelen artışın, hacmin yukarı gidişi sürdürmek için yeterli olmadığı fikrini güçlendirdiği görülüyor. Analist Kripto Mevsimi, Twitter hesabında CryptoQuant’tan aldığı veriler eşliğinde paylaşımda bulundu.

Analist, geçtiğimiz 2021 Nisan ayından bu yana en yüksek değerine ulaştığını ve NVT Golden Cross göstergesinde önemli bir değişikliğin olduğunu belirtiyor. BTC, bu hafta 15.500 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Bu arada, Bitcoin’in ATH’si bir sonraki yarılanma döngüsünün başladığı 2024’e kadar beklemek zorunda kalınabileceğine de değiniyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaku.today
bitcoinbtckripto paralider kripto para