Bitcoin Düşüşünün Asıl Sebebi Açıklandı: Yatırımcıları Uyarmak İçin Hazır Olun!

Lider kripto para birimi Bitcoin, bazı borsalarda 69.300 dolara kadar tırmanarak yeni bir tarihi zirve yapmış olsa da, bu başarı kısa ömürlü oldu ve BTC hızla düşüşe geçti. Bitcoin, bu düşüşle birlikte 59.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu düşüşün arkasında yatan satış baskısının asıl sebebi ise 2010 yılında madencilik yapan bazı madencilerin Coinbase’e BTC taşıması olduğu açıklandı. İlk Bitcoin madencileri, eski blok ödüllerini borsalara göndererek Bitcoin’in satış baskısına katkı sağlıyorlar.

CryptoQuant’ın verilerine göre, Bitcoin’in yeni zirvelere tırmanmasından ve ardından hızlı bir düşüş yaşamasından önce, yaklaşık 69 milyon dolar değerindeki 1.000 Bitcoin’in on yıldan daha eski adresler tarafından Coinbase’e taşındığı tespit edildi.

CryptoQuant analistlerinden Bradley Park, bu adreslerin madencilerle bağlantılı olduğunu belirterek, “Uzun süredir hareketsiz olan Bitcoin’leri büyük bir kripto borsası olan Coinbase’e kaydırmak, devam edecek satışın başlangıcı olabilir” dedi.

Park ayrıca şunu ekledi: “Borsa emir defterinin her 100 dolarlık fiyat değişikliği için 5-10 Bitcoin likidite gösterdiği göz önüne alındığında, 1.000 Bitcoin satışının önemli bir fiyat düşüşünü tetiklemesi muhtemeldir. Özellikle yatırımcılar Salı günü olduğu gibi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine karşı kısa pozisyon açmayı beklerken.”

CryptoQuant analisti, son zamanlarda borsalara giren Bitcoin miktarının, 12 Mart 2020’deki %40’lık fiyat düşüşünden önce meydana gelen BTC girişlerindeki keskin artışı hatırlattığını belirterek düşüşün devam edebileceğini ve yatırımcıları olası düşüş karşısında uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!