Analist: Ethereum Bu Fiyatın Altına Düşmeyecek! İşte Nedeni

Piyasalardaki dalgalanmalar devam ederken Ethereum(ETH)’un son piyasa düşüşünden sonraki fiyatı, konsolide trendini oldukça uzun bir süre 2100 dolar ile 1927 dolar fiyat seviyesi arasında sürdürdüğü görülüyor.

Ethereum fiyat seviyelerinin kırılma sonrası değer kazandığı belirtiliyor

Konsolidasyon ve yüksek aralıkta önemli bir kırılma yaşanmasının ardından ise, yeni bir düşüş ETH fiyat seviyesini 1702,68 dolar çok düşük bir seviyeye kadar gerilemesine neden oldu. Bununla birlikte kripto para analisti Vibhute’ye göre, yaşanan bir toparlanmaya rağmen, fiyatların hala bu seviyelerden daha aşağıya düşmesinden korkulduğunu açıklıyor. Ancak, 1700 doların altına düşmeyebileceği belirtiliyor.

ETH fiyat seviyesi, şu anda 1664,63 dolardan 1700 doların hemen altında bulunan güçlü destek seviyelerinden biriyle birlikte işlem görmeye devam ediyor. Analist, lider altcoin ilk kez bu seviyelerin üzerine çıkmasının ardından bu fiyat aralığında hareketliliğini güvence altına almış göründüğünü de açıklıyor. Ayrıca Ethereum’un, bu fiyat seviyelerinden asla ayrılmadığı da belirtiyor. Ayrıca ETH’nin, her seferinde kayda değer bir şekilde kırılma yaşadığı ve yüzde 30’dan fazla değer kazandığı görülüyor.

Analist, 2021 Ağustos ayındaki seviyelere değiniyor

Diğer yandan, RSI ve MACD, tekrar 2000 dolar seviyesini aşan bir fiyat artışıyla sonuçlanabilecek düşüş eğilimini tersine çevirmek üzere olduğu belirtiliyor. Analist Vibhute’ye göre RSI, üst dirençten alt desteğe her düşüş gerçekleştirdiğinde, yaklaşık yüzde 50’lik önemli bir artışla fiyat seviyelerine yansıdığını bildiriyor. Ayrıca analistlere göre, alım hacmi yavaş yavaş yükseliş gösterirken MACD’nin bir alım sinyali vermenin eşiğinde olduğu belirtiliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Son olarak analist, grafikteki birleşme geçtiğimiz Ağustos ayının ilk haftasındaki yerlere hızla yaklaşırken, ETH fiyatlarında güncelleme öncesi önemli bir artış görülebileceği belirtti. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde Ethereum (ETH) fiyat seviyelerinde önemli bir ralli beklendiği bildiriliyor, ancak analiste göre geri çekilme olasılıkları tamamen ortadan kalkmayabilir. Şu anda ETH, 1.779 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 3,9 değer kaybı yaşarken bu oranın son bir haftada yüzde 12.4 olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

altcoinethEthereumkripto paralider altcoin