”Altına Güveniyoruz” Kitabının Yazarından Çarpıcı Bitcoin ve Altın Tahmini!

500

Yaınlandığı tarihte büyük yankı uyandıran “Altına Güveniyoruz” isimli kitabın yazarı Ronnie Stoeferle, “parasal sistemde bir dönüm noktasında” olduğumuzu ve giderek ivme kazanan Bitcoin (BTC) hareketinin bir sonraki aşamasının henüz başlamadığını söylüyor.

Yazar, 2012 yılında Bitcoin’e yatırım yaptı

Altın uzmanı Stoeferle, dün Kitco News ile çarpıcı bir röportaj yaptı. Analist, altının yakın zamanda yükselmesinden umutlu olmasına rağmen, kripto para sektörününe de ilgi duyduğunu itiraf ediyor. Stoeferie, aslında, Incrementum AG’nin kurucu ortağıdır ve şirketinin yönettiği fonlardan ikisi, altın, altın madenciliği hisse senetleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini birleştirdi.

Yönetici, altın ve Bitcoin’in bir portföyde bulunması gereken ve birbirini tamamlayan varlıklar olduğunu düşünüyor. Yazara göre, Bitcoin’in yüksek volatilitesinin medyada sık sık yer alması ve kripto para karşıtlığından ötürü, hak ettiği değeri göremediğini belirtti. Stoeferle, kendisinin ve ortağının 2012 gibi erken bir tarihte Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığını söylüyor. Varlığın son derece ilginç olduğunu ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisinin en parlak girişimcileri içerdiğini düşünüyor. Yazar, El Salvador’un Bitcoin yasasına ilişkin olarak şunları söyledi:

Şu anda El Salvador’da ilginç şeyler oluyor! Bunun çok büyük bir parasal deney olduğunu biliyorsunuz. Nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum ama bence takip etmesi son derece büyüleyici.

Uzun vadede altın 4800 dolara ulaşacak! Bitcoin, 5-10 yılda inanılmaz seviyelere gelecek!

Uzman, altın ve Bitcoin arasında kesinlikle paralellikler olduğunu söylüyor. Her ikisinin de enflasyona karşı koruma görevi görerek çok benzer işlevi olduğuna dikkat çekiyor. Stoeferie, her iki varlığın da şu anda fiat parayla yürütülen büyük parasal deneylere karşı koruma sağladığını ve insanların satın alma gücünü korumak için faydalı olduklarını bildirdi. Bitcoin’in değer saklama aracı olarak altınla rekabet edip etmediği sorulduğunda, Stoeferle henüz tam olarak bunun gerçekleştiğini düşünmediğini söyledi. Yazar, Bitcoin’in şu anda kurumsal para akışı sayesinde, yarışta ivme kazandığını belirtti.

Stoeferle, Bitcoin (BTC)’in altını tahtından indirmesi ve piyasa değerinin altının önüne geçmesi olasılığının an itibariyle mümkün olmadığını ancak Bitcoin’in altına yetişeceğini söyledi. Altının piyasa değerinin artacağını ve uzun vadeli fiyat hedefinin 4800 dolar civarında olduğunu vurguladı ve şunları ekledi:

Bence Bitcoin 5 ila 10 yıl içinde inanılmaz seviyelere gelecek, fiyatların şu anda hayal edemeyeceğimiz seviyelere çıkacağını düşünüyorum. Bitcoin’i enflasyona karşı, bir önlem olarak görülüyor. Emlak piyasasının veya tahvil piyasasının büyüklüğüyle karşılaştırırsanız,  bence BTC’nin bu sektörleri  yakalama potansiyeli var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptodaily.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku