Altın İçin Gözler Bu Gelişmede: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

65

Altın ve gümüş fiyatları, ABD doları endeksindeki o günkü yükselişin ve ABD Hazine getirilerinin yüksek kalmaya devam etmesinin baskısıyla Perşembe gün ortası ABD ticaretinde düştü. Altın, merkez bankasının politikasını değiştirmediği ancak Temmuz ayından itibaren faiz oranlarını artıracağını söylediği Avrupa Merkez Bankası olağan para politikası toplantısının ardından biraz daha aşağı hareket etti. Ağustos altın vadeli işlemleri en son 8,50 dolar düşüşle 1,848,10 dolardan işlem görüyordu. Temmuz Comex gümüş vadeli işlemleri en son 0,404 dolar düşerek ons ​​başına 21.685 dolardan işlem görüyordu.

Altın piyasası bugün gelecek haberi bekliyor

Küresel borsalar çoğunlukla bir gecede zayıfladı. ABD hisse senedi endeksleri gün ortasında zayıf. Hisse senedi endekslerinde alım satım son zamanlarda dalgalı, ancak boğalar hala yakın vadeli fiyat artış trendlerini başlatma gücüne sahip değil. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, haftanın diğer önemli veri noktası, bugün Mayıs ayı ABD tüketici fiyat endeksi raporu. Nisan ayındaki yüzde 8.3’lük artışın ardından TÜFE’nin yıllık bazda yüzde 8.2 artması bekleniyor. Birçoğu, Cuma sabahı piyasaları hareketlendirecek olan bu raporu bekliyor. Bugün önemli dış piyasalar, Nymex ham petrol fiyatlarının biraz daha düşük olduğunu ve varil başına 121.50 dolar civarında işlem gördüğünü görüyor. ABD doları endeksi erken işlemlerde daha zayıf. 10 yıllık ABD Hazine bonosunun getirisi yüzde 3.2’ye ulaştı.

Altın fiyatı teknik analizi

Teknik olarak, Ağustos vadeli altın vadeli ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ancak boğalar hala yeni başlayan bir fiyat yükseliş trendi üzerinde çalışıyor. Ancak, onu canlı tutmak için yakında daha fazla güç göstermeleri gerekiyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.900,00 dolarda katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını sağlam teknik desteğin 1,800,00 doların altına itmek. İlk direnç bu haftanın yükseği 1.862.40 dolarda ve ardından Haziran’ın yükseği 1.878.60 dolarda görülüyor. İlk destek bu haftanın düşüğü 1.838.50 dolarda ve ardından Haziran’ın düşüğü 1.830.20 dolarda görülüyor.

Altın İçin Gözler Bu Gelişmede: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Gümüş fiyatı teknik analizi

Temmuz ayı gümüş vadeli işlemleri genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 23.00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21.00 dolardan katı desteğin altında kapatmak. İlk direnç bugünün yükseği 22.165’te ve ardından bu haftanın yükseği 22.565’te görülüyor. Bir sonraki destek bugünün düşüğü 21.535 dolarda ve ardından Haziran’ın düşüğü 21.41 dolarda görülüyor.

Altın İçin Gözler Bu Gelişmede: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Bakır fiyatı teknik analizi

Temmuz N.Y. bakır bugün 865 puan düşüşle 436,86 sentten kapandı. Fiyatlar bugün seansın en düşük seviyesine yakın kapandı. Bakır boğalar, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahiptir. Günlük çubuk grafikte üç haftalık bir fiyat yükseliş trendi var. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları geçen haftanın yükseği 457,70 sent ile sağlam teknik direncin üzerine itmek ve kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 420,00 sentte sağlam teknik desteğin altında kapatmak. İlk direnç bugünün yükseği 445,15 sentte ve ardından bu haftanın yükseği 447,20 sentte görülüyor. İlk destek 435,00 kuruşta, ardından 430,00 kuruşta görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku