Altcoin’ler Bitcoin’i Geçebilecek Mi? Ünlü İsim Yorumluyor

14

MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, diğer kripto para birimlerinin Bitcoin (BTC)’in en baskın kripto para birimi ünvanını zorla alma şansları olup olmayacağı konusunu açıklığa kavuşturuyor.

Saylor: Bitcoin (BTC)’in başarısının bir benzeri tarihte yok!

Saylor, CNN ile yaptığı bir röportajda, ​​​​tarihte Bitcoin kadar büyüyen ve başarısız olan bir varlık olmadığını söyledi. Milyarder, Bitcoin’in bugün kendi alanında dünyanın en büyük teknoloji unicorn’larından bazılarının meşhur olmadan önceki durumlarından çok daha baskın olduğunu ekliyor ve şunları söylüyor:

En iyi rakibinden elli kat daha büyük olan ve 12 yıllık bir süreçte yüz milyarlarca dolara ulaşan bir ağ olan BTC’nin tarihte başka bir örneği yok. Google, Facebook, Amazon ve Apple’ın 2010’a kadar başarılı olacağını tahmin edebilirdiniz çünkü zaten pazarlarına hâkim olmuşlardı, ancak önlerinde on yıllık bir büyüme var. Bitcoin bugün, bu şirketlerin herhangi birinin faaliyete başladıklarında olduklarından daha baskın.

Bitcoin’in mimarisi onu diğer kripto paralara göre rakipsiz kılıyor

Saylor ayrıca, Bitcoin’in temel teknolojisinin ve mimarisinin ona diğer herhangi bir kripto veya finansal ürünlere göre rakipsiz bir üstünlük sağladığına inanıyor. Bu konuda şunları belirtiyor:

Eğer yapmak istediğiniz şey para biriktirmek ve bunu çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakmaksa, o zaman termodinamik olarak sağlam bir şeye ihtiyacınız var. Proof-of-work mimarisi, hem merkezi olmayan ve güvenli olan hem de uzun süreler boyunca bütünlüğünü koruyacak bir şey tasarlamak açısından açık ara en iyi mimaridir…

Bitcoin baskın kripto para ağıdır ve yüz yıl sürecek uzun vadeli bir malvarlığı istiyorsanız, onu tamamen merkezsizleştirmeniz ve bunu yaparken kimseden izin almak zorunda olmamanız gerekir. Ayrıca termodinamik olarak dünyanın gök kubbesine yerleştirmeniz gerekir. Dolayısıyla Bitcoin’in mimarisi, enerjiyi kullandığı için fizik yasalarının gerçekliğine yerleştirilmesini sağlar. Aynı zamanda politik yargı alanlarında gerçekte bu hükümetler tarafından desteklenen tesisler olduğu için politik olarak desteklenmesini sağlar.

Saylor ve Musk, Bitcoin Madencilik Konseyi girişimine öncülük ettiler

Hafta başında, BTC’nin enerji tüketimi hakkındaki endişeler devam ederken, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk ile Bitcoin Madencilik Konseyi’ni oluşturma girişimine öncülük etmesi ile dikkatleri üzerine çekti.

Konsey, “dünya çapında enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmeyi ve sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmayı” hedefliyor ve Argo Blockchain, Blockcap, Core Scientific, Galaxy Digital, HIVE Blockchain, Hut 8 Mining, Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain gibi önde gelen madencilik şirketlerinden üyeleri içeriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku