Aktif olmayan Bitcoin arzı 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

0 1

Veriler kripto yatırımcılarının kar almadığını belirsiz ekonomik koşullara ve Bitcoinin güçlü performansına rağmen şu an beklemede olduğunu gösteriyor.

Glassnodedan alınan verilere göre haberin hazırlandığı saatlerde tüm Bitcoinlerin yüzde 60.63ü en az bir yıl içinde taşınmadı. Bu veriler Bitcoin sahipliğinin konsolidasyonunu ve 2018de dipten satın alan yatırımcıların kar alma ve Bitcoin varlıklarından vazgeçme konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor. Bu kadar büyük arz yüzdesinin etkin olmadığı son zaman 4 yıldan önceydi.

Aktif olmayan Bitcoinleri analiz etmenin bir yolu onları aktif olmadıkları süreye göre gruplandırmaktır. “HODL Waves” olarak adlandırılan bu veri analizine Teksas merkezli Unchained Capital Austin öncülük etti. Bu analiz yatırımcı tercihleri hakkında da fikir verebilir.

Unchained Capitalin kurucu ortağı Dhruv Bansal HODL Wave verilerinin gösterdiği önemli detayı paylaştı. Verilere göre 2018de 6 bin dolardan 3 bin dolara kadar Bitcoin satın alan yatırımcılar o zamandan bu yana görülen büyük getirilere ve son ekonomik türbülansa rağmen yatırımlarını hala tutuyor.

İlginç bir şekilde en fazla büyüyen iki segment 10 yıldan fazla bir süre için tutulan BTC ve bugüne kadar sırasıyla yüzde 31 ve yüzde 26 artış gösteren iki ile üç yıl boyunca tutulan BTC oldu. 2020de iki ile üç yıllık bant 2017’den  yani tüm zamanların en yüksek seviyesinden tutulan paraları temsil ediyor.

Bansal; “Bitcoinin fiyat geçmişinin tekrarlandığına veya en azından tekerrürlere inanıyorsanız bu bir yükseliş işareti olabilir. Makro eğilimler Bitcoinin güçlü ellere konsolidasyonunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku