ADA Ülkesi DOGE, BTC Değil: Bu Altcoin ile Ortak Oldu!

16

Bir ada ülkesi olan Palau’nun ulusal stablecoin başlatmak için altcoin ile ortak olduğu bildirilmiştir.

Ada ülkesinin altcoin ile ortaklığı

Verilen haberler üzerine ada ülkesi Palau, ülke için ulusal bir stablecoin geliştirmek üzere kripto teknolojisi şirketi Ripple ile ortaklık kurdu. Ülkenin Başkanı Surangel Whipps Jr, Web 3.0, Metaverse ve blok zincirinin geleceği konulu panele katılmıştır. Ülkenin dijital ikamet politikası ve ulusal stablecoin projesi hakkında konuştu. Başkan Whipps’e göre, Palau’nun ulusal stablecoin’i yakında Ripple ile ortaklaşa piyasaya sürülecektir. Bununla birlikte kolay ve güvenli dijital ödemeleri kolaylaştıracaktır. kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere Palau’nun yerleşik bir Merkez Bankası yoktur ve ülke resmi para birimi olarak ABD dolarını kullanır. Ulusal stablecoin projesinin amacı, USD destekli bir stablecoin başlatmaktır.

Altcoin

Başkan, bunun “kendi Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ne doğru bir adım” olacağını söyledi. Stablecoin projesine atıfta bulunan Başkan Whipps şunları söyledi:

“Bunun önemli olduğunu ve Fiat’ın rampayı daha kolay hale getirmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz. Dijital sakinlerimiz ayrıca bankacılık erişimine sahip olacak ve Binance Pay seçenekleri aracılığıyla teklif vermeyi de kolaylaştıracak. Gerçekten rekabet etmediklerine ama aslında simbiyotik olduklarına ve birbirlerine yardım edip kripto ekosistemini güçlendirebileceklerine inanıyoruz.”

E-Residency sistemine geçiş

Başkan Whipps, hükümetin pandeminin zorluklarıyla karşılaştıktan sonra ekonomisini çeşitlendirmeye karar verdiğini belirtti. Ardından bu yılın başlarında çeşitliliği kolaylaştırmak için Dijital İkamet Yasasını çıkardığını söyledi. Yasa, bireylerin sanal bir süreç aracılığıyla Palau’dan dijital bir kimlik almalarına olanak tanıyor. Başkan Whipps, lansmanından bu yana ivme kazanmasına rağmen, ülkenin dijital ikamet kapsamını genişleterek benimsemeyi artırmanın yollarını aradığını söyledi. Ardından şu açıklamaları yaptı:

“Dijital sakinlerin Palau’nun uygun R&S portalı aracılığıyla küresel olarak iş yapabilmeleri için e-şirketlerin kaydı gibi sunabileceğimiz diğer özellikleri de keşfetmeyi düşünüyoruz. Bu portalda kimliklerini, bağlantılarını ve e-şirketlerini yönetebileceklerini umuyoruz.”

Altcoin

Başkan Whipps ayrıca Binance’den Changpeng Zhao (CZ) ve Ethereum’dan (ETH) Vitalik Buterin gibi önde gelen kripto yöneticilerinin ülkenin dijital kimlik programına ilgi gösterdiğini söyledi. Başkan Whipps’e göre CZ, iş birliği seçeneklerini görüşmek üzere kişisel olarak Palau’yu ziyaret etmiştir. Bununla birlikte Buterin, ülkenin ID ekosistemini genişletmek için başkanla sanal olarak bir araya geldi. Bu görüşmeler sonrasında fikir alışverişi yapan başkan iş birliği yapmak istediklerini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

 

Kaynak cryptoslate
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku