Meta’dan Metaverse Projesi İçin Sanal Para Planı!

36

Geçen yıl Facebook, metaverse devrimine işaret ederk ”Meta” olarak yeniden markalaştı. En son haberlere göre Meta Inc (NASDAQ: FB), uygulamalarına sanal paralar, tokenler ve borç verme hizmetleri sunmayı planlıyor.

 Meta, geliştirme aşamasındaki metaverse projesi için bir sanal para oluşturmayı hedefliyor

Financial Times’ın raporuna göre, Mark Zuckerberg, kullanıcıları çekmek ve elde tutmak için alternatif gelir yöntemleri araştırıyor. Şirketin finansal kolu Meta Financial Technologies, metaverse’ine sanal bir para birimi getirmek istiyor. Konuya aşina olan kişilere göre, Meta çalışanları şimdilik paraya “Zuck Bucks” adını verdiler.Ancak kaynaklar, bunun Blockchain tabanlı bir kripto para birimi olmayacağını söyledi. Bunun yerine Meta, merkezi olarak kontrol edebileceği uygulama içi tokenlere odaklanacak. Bu girişim, oyun uygulaması Roblox tarafından Roblox para biriminin tanıtımına benziyor.
Bu nedenle Meta, Facebook kullanıcılarını ve gruplarını katkılarından dolayı ödüllendirmenin bir yolu olarak “sosyal tokenler” veya “itibar tokenleri” oluşturmaya da çalışıyor. Şirket ayrıca Instagram’da belirli influencer’lar ile ilişkilendirilmiş “yaratıcı coin’leri” kullanmayı hedefliyor. Bu yılın başlarında Meta’nın finans bölümü Stephane Kasriel şunları söyledi:
Ürün stratejimizde ve yol haritamızda değişiklikler yapıyoruz . Böylece metaverse oluşturmaya ve bu dijital dünyada ödemelerin ve finansal hizmetlerin nasıl görüneceğine öncelik verebiliriz.

Şirketin NFT hamlesinin detayları açıklandı

Mark Zuckerberg, NFT’ler konusunda iyimser ve metaverse evreninde dijital  ticaret yapmak için potansiyel araçlar olarak hizmet edebileceklerine inanıyor. Zuckerberg, şirketin Instagram uygulamasında NFT’ler için destek ekleyeceklerini de doğruladı. Konuya aşina olan kişiler, Meta’nın 2022 Mayıs ortasına kadar Facebook’ta NFT yayınlamak ve paylaşmak için bir pilot uygulama başlatabileceğini söyledi. Daha sonra, NFT sahipleri için Facebook grubu üyeliklerine izin vermenin yanı sıra yeni NFT’ler basmak için bir özelliği test edecek.

Metaverse Çılgınlığı: İşte En Çok İlgi Gören 10 Altcoin!

Kaynaklar, Facebook’un gelecekte “ücretler ve reklamlar” yoluyla NFT’lerden para kazanmaya izin verebileceğini söyledi. Facebook’un sanal para birimleri dünyasına girmesi yeni değil. 2019’da Facebook, Libra kripto para birimini planladı, ancak sert düzenleyici tepkilerden sonra projeyi bıraktı. Daha fazla metaverse haberi için, KriptoArena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku