ABD’li Yatırım Şirketinden Shiba Inu Uyarısı: Zamanı Geldi!

39.176

ABD merkezli yatırım şirketi The Motley Fool tarafından bildirildiği üzere, elinizdeki Shiba Inu (SHIB)’ları satmanız için birçok neden var. Bir kripto para birimi bu kadar kısa bir sürede nasıl yüzde 7 milyonun üzerinde kazanç sağlar? Bu yazımızda Shiba Inu’nun mevcut yüksek getirisine ve ilerleyen günlerde yatırımcıyı nelerin beklediği konularına değinmeye çalışıyoruz.

Shiba Inu’ya yatırım yapmadan önce bunları duymak isteyeceksiniz

Öncelikle Shıba Inu, kripto para borsalarından çok yardım alıyor. Bir dizi önemli kripto borsası, mülkiyeti ve muhtemelen gerçek dünya kullanımını artırma potansiyeline sahip olan SHIB’i listelemeyi memnuniyetle karşılıyor. Çoğu kripto para biriminde, açığa satış yapanların gelecekteki dezavantajlara bahis yapmak için kullanabilecekleri kolayca elde edilebilen türevler kolay bulunamıyor. Başka bir deyişle, karamsarların borsada düşüş bahsi koyması, nispeten kolay olsa da SHIB dahil çoğu kripto para biriminde bunu yapmak imkansız değilse de son derece zor olabiliyor. Bu, kripto para birimi değerlemelerini artırma eğiliminde olan bir satın alma yanlılığı oluşturabilir. Bu da değerlemeleri aya iten “kaybetme korkusuna” veya FOMO’ya yol açabilir.

Shiba Inu (SHIB) satmanın en önemli nedenleri
Shiba Inu (SHIB) satmanın en önemli nedenleri

Bu kazanımların kredisi, kısmen ShibaSwap’ın Temmuz 2021’de piyasaya sürülmesinden de kaynaklanabilir. ShibaSwap, SHIB sahiplerinin faiz kazanmak için kripto paralarını kullanmalarına izin veren merkezi olmayan bir borsadır. Daha da önemlisi, borsa yatırımcıları, SHIB fiyatındaki vahşi dalgalanma olasılığını en aza indirebilecek, daha uzun bir süre için token’larına bağlı kalmaya teşvik edebilir. Yine de bu kazanımlara rağmen, Shiba Inu, kripto alanında uzun bir pump’lama ve dump’lama adayları serisinde bir sonraki olabilir. Motley Fool analistlerine göre, bazı abartılı token’ların diğerlerinden daha fazla dayanma gücü olsa da, yatırımcıların şu anda SHIB’i dump’lamaları için bir dizi neden var.

Şu anda Shiba Inu (SHIB) satmanın en önemli nedenleri

En bariz olanla başlamak gerekirse, varlıklar 15 ayın altında %7.000.000 kazanmıyorlar ve bu kazançları koruyamıyorlar. Bitcoin geçtiğimiz son 11 yılda daha da yüksek kazançlar sağladı, diğer taraftan kripto para endüstrisinin en büyük kripto para birimi son on yıl içinde %80 oranında kayıp yaşadığı üç düzeltme kaydetti. SHIB’i de büyük bir düzeltme bekliyor olabilir. Ayrıca Shiba Inu, işletmelerin kabul ettiği bir kripto para değil. Kurumsal benimseme artarken, çevrimiçi işletme rehberi Cryptwerk geçtiğimiz hafta, veri tabanında yalnızca 91 işletmenin SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini kaydetti. Kripto para borsasından kaldırılan SHIB’in gerçek dünyada kullanımının çok sınırlı belirtiliyor.

Ancak, şu anda Shiba Inu’yu satmanın en büyük nedeni, rekabet avantajının olmaması olarak görülüyor. Kripto para devriminin amacı her zaman ödeme sürecini hızlandıracak, işlem ücretlerini düşürecek ve temel bankacılık çözümlerine erişimi olmayanlar için ödemeleri kolaylaştıracak çözümler geliştirmek olarak tanımlanabilir. Shiba Inu’nun sorunu, özellikle bu yönde bir şey yapamaması veya öne çıkamaması olarak görülüyor. CoinMarketCap.com’dan elde edilen verilere göre, 13 bin kripto para birimi var ve her hafta yeni bir Blockchain projesi başlatılıyor. Bu noktada, Shiba Inu’nun ağında işlem hızı veya ücretler açısından diğer altcoin’ler ile kıyaslanınca benzersiz bir özellik saptanamıyor.

Shiba Inu yalnız değil

Kripto para birimlerinin yalnızca çok küçük bir yüzdesi aslında bir tür rekabet avantajı sunuyor. Piyasa değerine göre dünyanın 2 numaralı kripto para birimi olan Ethereum (ETH), merkezi olmayan finansın (DeFi) merkezidir. DeFi, ödemeleri tamamlamak için finansal odaklı Blockchain’lerde akıllı sözleşmeler kullanılıyor. DeFi’nin temel olarak, bir ödemenin gerçekleşmesini yavaşlatabilecek veya durdurabilecek finans kurumlarının, etrafında çalışmak üzere tasarlanıyor. Kısacası, Ethereum somut avantajlar sunuyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce ifade ettiğimiz gibi, Dogecoin (DOGE) burada kendini Shiba Inu ile aynı gemide buluyor. Her iki kripto para da Elon Musk’ın tweet’leri tarafından yönlendiriliyor ve aynı Japon köpek ırkına dayanıyor. Bu özelliklerini bir kenara bırakırsak Dogecoin, ödemeleri diğer finansal odaklı bir dizi popüler projeden daha yavaş doğrulanıyor ve kapatılıyor. Dahası, Dogecoin’in işlem ücretleri diğer birçok popüler kripto para biriminden daha yüksektir. Dogecoin’in gerçekten öne çıkmasına izin verecek, SHIB ile aynı şekilde, farklı bir şey sunmadığı görülüyor. Motley Fool analistlerine göre, kısa vadeli fiyat hareketleri tahmin edilemez olsa da, Shiba Inu (SHIB)’yu sonunda uçurumdan düşmekten kurtaracak farklı bir özellik görülmüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku