ABD’de Kripto Para Zaferi! İşte Ayrıntılar

83

J.D. Vance ve Tim Ryan, ABD’deki Senato ön seçimlerinin iki kazananı oldu. Kazanan iki politikacı, kripto para yandaşı olmalarıyla tanınıyor.

Kripto para destekçileri politikaya atılıyor

Daha önce Vance, yaklaşık 250 bin dolar değerinde Bitcoin (BTC)’i elinde tuttuğunu açıklamıştı. İlginç bir şekilde, GOP’un Senato’daki yarışında en yakın rakibi, Ohio’nun Bitcoin yanlısı olması gerektiğine inanan, aynı zamanda tanınmış bir Bitcoin ve kripto para destekçisi olan Josh Mandel’di. Tim Rayan’a gelince, demokrat ve aynı zamanda kripto dostu bir politikacı olmaya devam ediyor. Ancak vergi raporlamasını basitleştiren ve dijital varlık sahiplerini “gri bölgeden” çıkmaya teşvik eden yasaları destekleyerek konuya karşı daha kurumsal bir yaklaşımı tercih ediyor. Kripto milyonerleri ve hatta milyarderler, her iki taraftan da kripto yanlısı adayları destekleyerek siyasi arenaya aktif olarak giriyorlar. 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Sam Bankman Fried’in fonu, cumhurbaşkanının kampanyasına yapılan en büyük ikinci miktarda fon bağışıydı.

ABD'de Kripto Para Zaferi! İşte Ayrıntılar
Kriptoyla ilgili şirketlerden ve girişimcilerden gelen desteğe ek olarak, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi bazı aktif politikacılar, eyaletlerinde veya şehirlerinde daha iyi vergilendirme ve çalışma koşulları sağlayarak kripto para biriminin benimsenmesini aktif olarak zorluyor. Lider kripto para biriminin benimsenmesi, 2021’de Bitcoin’in mevcut ATH’si olan 69.000 dolara ulaşmasıyla hızlandı. Bu, kurumsal ve birçok perakende yatırımcının dikkatini çekti.

Başkan Gensler, kripto paraların SEC tarafından regüle edilmesini istiyor

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Birleşik Devletler’de uzun bir süredir tartışılmaya devam eden kripto paraların hangi kurum ya da kuruluşlar tarafından regüle edilmesi gerektiği konusu hakkında tartışmalar ciddi bir şekilde devam ediyor. Yaklaşık bir senedir SEC başkanlığı yapan ve göreve gelmeden önce kripto paralara karşı olumlu bir tavır takındığını belirten Gary Gensler, koltuğa oturmasının hemen ardından ise sert bir tavırla dikkatleri üzerine çekti.

ABD'de Kripto Para Zaferi! İşte Ayrıntılar

Gensler, kripto para evrenini “Vahşi Batı” olarak adlandırırken, buradaki varlıkların neredeyse hepsinin menkul kıymet statüsünde bulunduğunu belirtiyor. Gensler, özellikle merkeziyetsiz finans alanına yoğunlaşmasıyla beraber sektörde çok fazla dolandırıcılık yöntemi olduğunu da sık sık belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku