Anthony Pompliano: Bitcoin (BTC) Politikacılardan Daha Büyük!

16

Politikacılar gelir ve gider, ancak Bitcoin sonsuza kadar veya bundan birkaç saniye daha kısa kalır zincirleme analist Anthony Pompliano, herkesin buna inanmasını istiyor. Geçen hafta kripto topluluğu için yoğun geçti ve sonunda bir noktada ofisinize gelen düşmanca denetçiler gibi, kripto topluluğu da şu anda kitaplarına bakan ve bir karar vermek isteyen politikacılara kapılarını açmak zorunda kaldı.

Nadir durumlar dışında, tarih göstermiştir ki, inovasyonun aşmaktan nefret ettiği son engel, politikanın önündeki engeldir, çünkü politika modaliteleri, inovasyona oldukça zıt olan bir tür istikrar ve bürokratik statüko içinde gelişme eğilimindedir. Yine de tabanınızı sağlamlaştırma veya tamamen kökünden sökme gücüne sahip olduğu için en önemli engellerden biridir. Pompilliano, ABD alanında kripto ve siyasetin yakınlaşmasına dair ayrıntılı bir fikir veriyor ve şöyle açıklamada bulunuyor:

Bitcoin’in başkanlara değil, başkanların Bitcoin’e ihtiyacı var.

Bitcoin’in başkanlara ihtiyacı yok mu?

Tartışmanın doğuşu, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, son denemeler boyunca apeks kripto parasını sürdürmek için gösterdiği olağanüstü çabaları takdir eden bir takipçisine verdiği bir tweet yanıtından kaynaklandı ve Dorsey’i ‘Bitcoin başkanı’ olarak lanse etti. Dorsey iltifatlara omuz silkerek şu cevabı verdi:

Hayır, Bitcoin’in başkanlara ihtiyacı yok.

Dorsey’in yanıtı üzerinde düşünülecek çok şey bıraktı ve Pomp için, Bitcoin (BTC)’in kritik özünün bir hatırlatıcısı olarak hizmet etti; bu, tüm otoriteyi ele geçirecek hiçbir gösterge oluşturmayan değişmez merkezi olmayan doğasıdır. Şüphesiz, Bitcoin’i benimseyen kayda değer rakamlar olmuştur. El Salvador’dan bir başkanlık onayı bile geldi, ancak tüm bunlar daha fazla farkındalık yaratmak için yapıldı, daha fazlası değil.

Farkındalık olmadan, Bitcoin hala tüm dünyada milyarlarca insanı etkilemenin yolunu bulacak çünkü içinde, günler ilerledikçe daha çok finansın geleceğine benzeyen merkezi olmayan bir finansal sistemin içsel vaadini taşıyor. Bitcoin, özel yatırımcıların ötesine geçerek şirketlere dönüştü çünkü yeni çıkarılan her satoshi aynı değişmez değer, katılık, tutarlılık ve büyüme potansiyeli vaadini taşıyor. Pomp ayrıca, Bitcoin (BTC)’in başkanlara ihtiyacı olmadığını, çünkü insanlara sahip olduğunu ve bugünün Bitcoin savunucuları olan kişilerin, yarının ABD başkanları olma potansiyeline sahip olduğunu açıkladı.

Başkanların Bitcoin (BTC)’e ihtiyacı var mı?

Pomp’un analojisinin diğer tarafında, başkanların Bitcoin (BTC)’e ihtiyaç duyduğuna dair görünüşte abartılı iddia var. Ama daha derin bir düşüncede, bu son derece doğru. Her ideal yönetim sistemi, gücün nihai konumunun insanlara ait olduğunu inkâr etmez. Eğer gücü insanlar elinde tutuyorsa ve insanlar başkan yapıyorsa, o zaman insanların finansın geleceği konusunda hevesli olan ve asla yeniliği boğmak için hareket etmeyen insanları seçmesi an meselesidir.

Güç tiyatrosunun ötesinde, Bitcoin ekonomi için iyidir. Yasalar, teknisyenler, gazeteciler, tasarımcılar, istatistikçiler, programcılar ve kriptonun ortaya çıkmasıyla doğan diğer birçok yeni rol için yeni işler yaratarak ekosistemi tamamen yeni bir değer düzeyi dalgalandırdı. Piyasa trilyonlarca dolar değerinde ve hem pandeminin bir sonucu olarak hem de pervasız ekonomi politikaları nedeniyle enflasyon dönemlerinde birçok Amerikalı için güvenli bir sığınak görevi gördü. Bitcoin lehinde ve aleyhinde olan grup, 117. ABD Kongresi’nde konuşmalar yapmaya devam ederken, Pomp’un tek söylediği, hükümetlerin Bitcoin’in ekonomisine yardımcı olmak için sunduğu yenilikçi beklentilerden yararlanabileceği veya karamsar duruşlarını birleştirmeye devam edebileceğidir. Ancak Bitcoin’in başkanlardan daha uzun yaşaması ve eğer isterse gelecekte muhtemelen kendisi için bir başkan yapması kaçınılmazdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku