Ripple CEO’su: SEC Davası Bu Tarihte Bitebilir

2.184

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business ile yakın tarihte gerçekleştirdiği röportajda, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal sürecin “oldukça iyi” gittiğini belirtiyor.

Ripple CEO’su dava süreci konusunda iyimser

Kripto para borsasında da gündemi belirlemesi beklenen dava, yakın zamanda yargılama başvurularına yaklaşmış görünüyor. Garlinghouse, davanın bu yıl içerisinde çözülebileceğini belirtiyor, ancak bu “iyimser” bir bakış açısı. Yönetici, dava sürecini “İmkansız değil” sözleriyle özetliyor.

 

Ripple CEO'su: SEC Davası Bu Tarihte Bitebilir

Yargıç kararı açıklamadan önce davayı gözden geçirmek zorunda kalacak. Ripple CEO’su, davanın sektörde önemli bir emsal oluşturacağına inanıyor. Garlinghouse, röportajda SEC Başkanı Gary Gensler’i, konuşma noktalarının çoğunun “mantıklı olmadığını” iddia ederek sert bir şekilde eleştirilerde bulunuyor. Ayrıca SEC’i, davayı mümkün olan her noktada ertelemeye çalışmakla da eleştirdi.

Dava Noel öncesi sonuçlanabilir

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi; Davayı yakından takip eden avukat James K. Filan, Yargıç Torres’in daha önce 2023’e uzaması planlanan dava takvimini değiştirdiğini söylüyor. Avukat, “Yargıç Torres daha önce önerilen dava takvimi değiştiriyor. Bilirkişi ifadesini hariç tutma talepleri 30 Ağustos 2022’ye kadar tam olarak bildirilmelidir. Özet yargılama talepleri, 15 Kasım 2022’ye kadar tam olarak bilgilendirilmelidir.” ifadesini kullandı. Avukat ve kripto uzmanı Jeremy Hogan’a göre, program değişikliği Yargıç Torres’in davanın Noel’den (24 Aralık) önce sonuçlanmasını istediğini gösteriyor. Hogan’a göre, bu hoş bir sürpriz.

Ripple CEO'su: SEC Davası Bu Tarihte Bitebilir

Yargıç, kısa karar özetlerinin programını 15 Kasım’a erteledi. Pek çok kripto para meraklısı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın XRP lehine sonuçlanacağı konusunda iyimser. Bununla birlikte, Ripple’ın mahkemeyi kaybetmesi ve XRP fiyatının daha da düşmesine neden olması mümkün olduğundan, bu iddiaların hiçbir garantisi yoktur. Yakın tarihli bir röportajda, Brad Garlinghouse’a, davanın sonucu şirket lehine olmazsa, özellikle de Bloomberg’in dava analistlerinin SEC’in kazanacağına inandığı için Ripple’ın nasıl yanıt vereceği soruldu. Yanıt veren Garlinghouse, Ripple’ın halihazırda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açtığı davayı kaybetmiş gibi faaliyet gösterdiği için fazla bir şeyin değişeceğini düşünmediğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku