Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketi CEO’su: Musk İçin Yeşil BTC’lerimiz Hazır

0 102

Kripto para madenciliği firması Core Scientific’in CEO’su Kevin Turner, Tesla’nın, Bitcoin (BTC)’i ödeme seçeneği olarak askıya almasının ardından, Bitcoin’in küresel iklim değişikliği üzerindeki etkisininin sanıldığından çok daha düşük olduğunu ve geçtiğimiz yıl Estonya ile aynı düzeyde karbon salınımına neden olduğunu belirtti.

Elon Musk’a yeşil Bitcoin satabilirim

Bloomberg Technology’ye konuşan Turner, Tesla ve CEO Elon Musk’ın yanlış bilgilendirildiğini belirtirken, Blockchain teknolojisinin ve Bitcoin’in yenilenebilir enerjiye geçişi sağladığını söyledi. Şirketinin Bitcoin madenciği yapmak için gereken enerjinin yüzde 56’sının yenilenebilir olduğunu söyleyen, Turner’a göre, Blockchain teknolojisi çevre dostu olmayan enerji kaynaklarından uzaklaşıyor. Turner şunları ekledi:

 Musk Bitcoin madenciliği sektöründe kömür gibi fosil yakıtları kullanımından endişe duyuyorsa, üretim yenilenebilir enerji ile yapan şirketleri araştırması gerek!

Tesla’nın kararının ABD‘nin Blockchain teknolojisindeki ilerlemesini yavaşlatacağını belirten CEO şunları ekledi.

Elon Musk’a, bizim şirketimiz Core Scientific’ten Bitcoin’lerini alabileceğini söyledim. Çünkü biz hiç karbon emisyonu salmadan bu işi yapıyoruz. Elon Musk’ı hem yeşil Bitcoin hem de Blockchain konusunda doğru bililendirmek istedim ve kendsine mesaj yolladım. ABD olarak biz, kesinlikle dünyanın geri kalanının arkasındayız. Asya bizden çok ileride, Avrupa da bizden çok ileride.

Sektör daha çevre dostu bir enerjiyi benimsiyor

Turner ayrıca, Bitcoin madenciliğinde, kömürün sektörün sadece 9’unu oluşturduğunu, ancak yenilenebilir enerji artarken bu rakamın düştüğünü söyledi. Tesla, madencilik ve enerji kullanımında fosil yakıtlara olan bağımlılığı neden gösterek bu kararı almıştı.

Turner, Bitcoin madencilerinin daha verimli ve daha yenilenebilir enerji kaynaklarını keşfederek daha çevre dostu bir üretim gerçekleştirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi. CEO, ayrıca, dünya yenilenebilir kaynaklara geçerken, Bitcoin enerji tüketimindeki tartışmanın azalacağını da ekledi.

Musk, Tesla’nın varlığa yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın yanı sıra, düzenli olara attığı tweet’ler ile son Bitcoin rallisinde etkili oldu. BTC ödemelerini askıya aldıktan sonra, 50 bin dolar’ın altında işlem gördü.

Musk, kripto para dünyasında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıkarken, Turner, Bitcoin (BTC)’in artık global finans dünyasının önemli bir parçası olacağını söyledi. Son olarak, yönetici, Bitcoin’in yapısı nedeniyle finansal piyasalar ve merkez bankaları için yıkıcı olduğunu ifade etti.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku