Öngörüleri Çıkan 3 Analistten, Kıyamet Gibi Bitcoin Tahminleri!

1.304

Eight Global’ın CEO’su ve kurucusu Michaël van de Poppe, BTC’nin 10 bin dolara düşme olasılığıyla ilgili konuştu. Bitcoin tahminleri için Poppe ayrıca BTC’nin 12 bin ile 14 bin dolar aralığında hareket etme olasılığı olduğunu da belirtiyor. Ayrıca, BTC’yi elden çıkarmak yerine, ortalama tutarlarda yatırım yapmanın en iyi yol olduğunu vurguladı.

Poppe’a göre Bitcoin tahminleri

Eight Global CEO’su Michaël van de Poppe, piyasa düşüş içerisindeyken BTC’nin 10 bin dolara inme olasılığından bahsediyor. Poppe ayrıca BTC’nin 12-14 bin dolar civarında gezinme olasılığını olduğunu da vurguladı.

Tüm bu sürecin nasıl sonuçlanacağı, durumun nasıl gelişeceğine ve ilerleyeceğine bağlı olduğunu belirtti. Poppe ayrıca, BTC’yi elden çıkarmak yerine dolar olarak ve ortalama tutarlarda yatırım yapmanın daha iyi olduğunu vurguladı. Şu anki piyasa düşüşü FTX krizinden kaynaklanıyor. Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere tüm kripto para birimleri son 24 saatte düştü. BTC ve ETH şu anda sırasıyla 17.550 dolar ve 1.314 dolardan işlem görüyor ve bu süre zarfında yüzde 13,0 ve yüzde 13,6 değer kaybı yaşanıyor. Son zamanlarda 1,1 trilyon dolara ulaşan küresel kripto piyasası, rotayı tersine çevirdi. Piyasa değeri Ocak 2021’den bu yana ilk kez 900 milyar doların altına düştü. Son 24 saatte yüzde 13,2 düşüşle şu anda 897 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. FTT ve SOL son 24 saatte sırasıyla yüzde 74 ve yüzde 35 düştü. Ayrıca son 24 saat içinde toplam kripto piyasası hacminde yüzde 79,88 gibi önemli bir artış var.

Öngörüleri Çıkan 3 Analistten, Kıyamet Gibi Bitcoin Tahminleri!

Kripto topluluğu son 24 saatte çok fazla panikle karşı karşıya kaldı. ABD ara seçimleri ve TÜFE verilerinin kripto para piyasalarında volatilite yaratması bekleniyor. Ancak buna rağmen yatırımcılar FTX’te yaşananların bu kadar ciddi etki yaratacağını düşünmüyordu.

Bitcoin fiyatı yeniden bir düşüşle karşı karşıya

Bu yılın kripto çöküşünü arayan kripto analisti, Bitcoin tahminleri (BTC) ve Ethereum (ETH) için yakın zamanda yeni düşük seviyeler tahmin ediyor. Capo adı ile tanınan kripto analisti, 618.400 Twitter takipçisine Bitcoin’in kilit desteğini kaybettiğini ve fiyatın önemli ölçüde düşebileceğini açıkladı. Capo’nun tahmini, Bitcoin’in fiyatının, FTX ekosisteminde yaşanan gelişmelerden dolayı düştüğü yönünde.

“Kilit rol oynayan desteğin kırılmasına rağmen yatırımcıların yükselişe geçtiğini görüyorsunuz. 14.000 dolar çok uzakta değil gibi görünüyor.”

Öngörüleri Çıkan 3 Analistten, Kıyamet Gibi Bitcoin Tahminleri!

Yatırımcıların kayıp kazançlarını telafi etmekten vazgeçtiklerini savunan Capo daha sonra tahminini güncelledi. Yeni paylaşımıyla Bitcoin fiyat tahminini 13.000 dolara kadar düşürdü.

Kapitülasyon olayından sonra yerel bir dip için potansiyel hedefler: Bitcoin için 13.000 ila 14.000 dolar seviyeleri gibi görünüyor. Göstergeler, kapitülasyonun çoktan gerçekleştiğini gösteriyor. BTC’de yüzde 15 ve altcoinlerde yüzde 30 ila 40 arasında düşüş bekliyorum. Muhtemelen bu hafta içerisinde de yerel dip gerçekleşecek.

Ayrıca ünlü analist, bunun “gelen son nükleer bomba” olabileceği hakkında yatırımcıları uyardı. Capo bu açıklamalarda bulunurken Bitcoin, 16.303 dolardan işlem görüyordu.

Analist Capo’nun diğer tahminleri

Gözlerini Ethereum’a çeviren Capo, akıllı sözleşme platformu için 700 ila 750 dolar aralığında bir düşüş öngörüyor. Haberin yazıldığı sırada ETH, 1.130 dolardan işlem görüyor. Capo ayrıca Cardano (ADA) için 0,18-0,23 dolar, Litecoin (LTC) için 29-32 dolar ve Polkadot (DOT) için 3,40-3,60 dolar arasında yeni düşüşler öngörüyor. 2018 Bitcoin (BTC) ayı piyasasının en düşük seviyesini doğru bir şekilde tespit eden kripto stratejisti, lider kripto birimi için 2022’nin en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra neler olacağını haritalıyor. Sözde analist Smart Contracter, 214.000 Twitter takipçisine, Bitcoin’in yaklaşık 15.700 dolarlık yeni bir ayı piyasası dibi yazdırdıktan sonra son bir dip seviyeye yakın olabileceğini söylüyor. Stratejiste göre, BTC sonunda uzun vadeli bir yükselişe başlamak için yeterince düşmüş olabilir.

“Süpürmenin ilk aşaması gerçekleşti. Şimdi sabırla, fiyatın günlük zaman diliminde önceki aralığına geri dönmesini ve tamamen yükselişe geçmesini bekliyoruz.”

Öngörüleri Çıkan 3 Analistten, Kıyamet Gibi Bitcoin Tahminleri!

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere, analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde muhtemelen 24.000 dolara bir ralliye başlayacağını tahmin ediyor gibi görünüyor. Analistin açıklamaları sırasında Bitcoin, gün içinde yaklaşık yüzde 15 düşüşle 15.708 dolar’dan işlem görüyor. Bu arada, diğer kripto yatırımcısı Loma, 275.900 Twitter takipçisine bugünkü Bitcoin çöküşünün uzun vadeli BTC boğaları için destansı bir fırsat olabileceğini söyledi.

“Eğer olaylara uzun vadeli bir perspektiften bakıyorsanız, bu alış yapmak için kötü bir dönem değil. Bugün yaşanan olaylar aslında kötü görünse de kazanç için bir firsattır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinedition
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku