FTX’in Elinde Hangi Altcoinler Var? İşte Beklenen 150 Coinlik Liste!

54

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para borsası FTX’in yerel token’ı FTT büyük derecede değer kaybederek çöküş yaşamıştı. Bunun ardından ise FTX’de de finansal sorunların çıkmasıyla beraber kardeş şirketi Alameda Research’ün yatırım yaptığı projeler paylaşıldı. Kripto para piyasasında birçok farklı projeye yatırım yapan Alameda Research, 151 farklı altcoin projesinin token’ına sahip bulunuyor. İşte o altcoinler…

Alameda Research’ün yatırım listesindeki altcoinler açıklandı!

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para borsası FTX, kendi ile beraberinde kripto para piyasasının tümünü etkileyen bir çöküşe eşlik etti. Şirket içinde yaşanan finansal nedenlerden ötürü para çekme işlemlerinde aksaklıklar yaşayan borsaya dün akşam vakitlerinde erişim konusunda da sıkıntılar yaşandı.

Birçok yatırımcı ve uzman ise FTX ve Alameda’nın elinde bulunan altcoin projelerini ve satışta bulunabileceği altcoinler için meraklı görünüyor. Büyük kripto para şirketinin yatırımcısı olduğu ve potansiyel olarak risk taşıyan 151 altcoin projesinin listesi Lookonchain tarafından aktarıldı.

Bu 151 farklı altcoin projesi, genel olarak altcoinler konusunda zengin görünüyor. Bunlar arasında popüler altcoinler de var. Şirket, Binance Coin (BNB) ve Huobi Token (HT) gibi merkezi borsaların yerel tokenlarının yanı sıra Compound (COMP) ve 1inch gibi merkeziyetsiz borsalara yönelik yatırımlar da bulunmuş.

Alameda’nın yatırım yaptığı 151 altcoin projesinin listesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En çok düşüş yaşayan projelerin arasında Solana var!

Bir diğer yandan uzmanların dikkat çektiği bir başka nokta ise kripto para birimlerine yatırım yapan bu şirketin özellikle Ethereum rakibi Solana (SOL) yatırımlarının fazlalığı. Bildiğiniz üzere Solana (SOL), FTX’in çöküş yaşamasıyla beraber ekosisteminde bulunan birçok projede ve kendisinde yüzde 50’lik düşüşler gördü.

FTX Çöküşünün Ardından Bu Altcoin Patlıyor! "Düşüş Artabilir"

Öte yandan Binance’in satın alma anlaşmasından çekilmesinin ardından kendine yeni yatırımcılar arayan FTX ile TRON kurucusu Justin Sun‘ın yakından ilgilendiği bildirildi. Güncel verilere göre TRON CEO’su Justin Sun, ekosisteminde bulunan 5 altcoin projesi için FTX’e yardım edebilir. Yaşadığı düşüş ile dikkatleri çeken bir başka proje ise lider kripto para birimi Bitcoin olarak karşımıza çıkıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 2 haftalık süreçte yüzde 20 düşüş yaşadı. Anlık olarak ise 16.716,74 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku