Metrikler ve Analistler Bu Hafta Bitcoin İçin Ne Öngörüyor? İşte Önemli Veriler!
Metrikler ve Analistler Bu Hafta Bitcoin İçin Ne Öngörüyor? İşte Önemli Veriler!

Önde Gelen 2 Analistten Bitcoin İçin Düzeltme Uyarısı: Fiyat Ne Kadar Düşecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonu 50 bin dolar seviyesini geçmeyi başaramadı ve kısa vadede kâr alma işaretleri göstermeye başladı. CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 2,5 düştü ve şu anda yaklaşık 45,973 dolardan işlem görüyor.

 Küçük çaplı bir düzeltme meydana gelecek

1 Ağustos’ta 38 bin dolar’dan işlem gören Bitcoin, Cumartesi günü yaklaşık 48.190 dolara yükselmeyi başardı ve  Ağustos ayının ilk yarısında mükemmel bir performans göstererek, yıl başından bugüne yüzde 56 artış kaydetti. Kripto para birimi eToro analistlerinden Simon Peters BTC’nin fiyat hareketi hakkında şu önemli noktayı vurguladı:

Fiyat güçlü bir şekilde toparlandı, ancak bu yukarı yönlü fiyat  hareket bazı kısa vadeli yorgunluk belirtileri gösteriyor. Hakim trend kendini yeniden ortaya koymadan önce fiyatın düşeceği küçük bir geri çekilme görebiliriz.

Datamish verilerine göre, Bitcoin yükselmeye çalışırken ve kısa pozisyonlar oluşturmak için mücadele ederken, günlük işlem hacminin düşük seviyeleri devam ediyor ve 44 bin civarında daha düşük desteklere dönüşe işaret ediyor. İngiltere merkezli dijital varlık aracılık şirketi GlobalBlock’un analisti Marcus Sotiriou ise şunları söyledi:

Trend yükselişe geçmiş olsa da, devam etmeden önce bir geri çekilme beklenebilir. Bunun nedeni, günlük zaman diliminde RSI göstergesinde düşüş eğiliminin yanı sıra fiyat artışıyla birlikte azalan bir hacim olması.

Bitcoin züncir üstü verileri toparlanıyor

Teknik verilere göre, Bitcoin ağının temelleri hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanıyor. Cuma günkü en son hareketlenmenin ardından BTC madenci zorluğu, yüzde 7,3’lük bir artış gördü ve Bitcoin’in Mayıs ayı fiyat satışlarından bu yana en iyi performansını tamamladı. KriptoArena’nın bildirmeye devam ettiği gibi, madencilik gücü Çin’deki yasaklardan sonra düşerken, uzun vadede artmaya devam edecek.

Bitcoin fiyatını belirleyen en önemli faktörlerden bir tanesi  piyasa duyarlılığıdır. Korku ve Açgözlülük Endeksi son dört ayın en yüksek seviyesine ulaşarak, aşırı açgözlülük alanına döndü.  Kripto para birimlerinin genel olarak aşırı satılıp satılmadığını veya tam tersine belirli fiyatlarda bir satış nedeniyle mi olduğunu belirlemek için bir dizi faktörden yararlanan Endeks, Pazar günü “aşırı açgözlülüğe” karşılık gelen 76/100 değerine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Önde Gelen 2 Analistten Bitcoin İçin Düzeltme Uyarısı: Fiyat Ne Kadar Düşecek?