Balinalar Bu Kripto Para Birimini Tutmaya İstekli Değil! İşte Nedeni!

58

LINK adı verilen kripto para birimi etrafında şekillenen Chainlink, dünya çapında işlem gören ve merkezi olmayan dijital bir ağdır. Akıllı sözleşmeler sayesinde Blockchain ağındaki veriler ile ağ dışında kalan veriler birbirine bağlanır. Akıllı sözleşmeler dolayısıyla Blockchain teknolojisinin kullanım alanları da genişliyor. Blockchain blokları artık sadece finansal işlemlerin yapıldığı ve verilerin kaydedildiği bir yer değil.

Chainlink öncesinde akıllı sözleşmeler yalnızca bulunduğu Blockchain üzerindeki verileri yönetebilme yetisine sahipti. Bu nedenle de Blockchain teknolojisi dünyadaki birçok sektör tarafından kullanılamıyordu. Bu noktada kripto para piyasasında Chainlink ortaya çıktı.

 

Santiment’in en son verilerine göre, Chainlink (LINK) büyük sahipleri veya balinaları, cüzdanlarında sürekli olarak kripto para tutmak istemiyor ve onları daha küçük yatırımcılar arasında yeniden dağıtmayı tercih ediyor. Böyle bir eğilimin ana nedeni, fiyat hareketlerine doğal piyasa tepkisi ve tokenin merkezi olmayan doğası olabilir. Chainlink’in fiyatı, bir aydan kısa bir sürede yüzde 112 büyüme ile Temmuz ayının sonundan bu yana giderek artıyor. Şimdilik LINK, Mayıs ayında ulaşılan 53 dolar ATH değeriyle 29 dolardan işlem görüyor.

LINK balinaları, elde tutulan kripto para arzını Eylül 2019’da yüzde 72’den bugün yüzde 63’e kademeli olarak düşürüyor. Tek neden, herhangi bir büyük LINK sahibi tarafından açıklanmadı, ancak büyük olasılıkla madalyonun merkezi olmayan yapısını ve tokenin fiyatını sürekli olarak destekleyen daha küçük yatırımcılar arasındaki popülaritesini takip ediyor.

Balinalar Bu Kripto Para Birimini Tutmaya İstekli Değil! İşte Nedeni!

En üstteki adreslerin elindeki kripto para arzı, yüksek volatilite dönemlerinde hızla düşer ve hızlı bir fiyat artışına yol açar, bu da büyük olasılıkla daha düşük seviyeli yatırımcılardan gelen yüksek talebi gösterir. Chainlink, gelişmiş bir akıllı sözleşmeler merkezi sağlayan bir projedir. Harici beslemelerle etkileşime giren ve zincir dışı çözümlerle entegrasyona izin veren bir akıllı sözleşme ekosistemi oluşturur. Chainlink Network, veri sağlayıcıları, Blockchain geliştiricileri, analistler ve daha fazlasını içeren açık kaynaklı bir topluluktan oluşur. Şirketin ana hedefi, ademi merkeziyetçilik ve birleşik ağ katkısıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku