Zürih Üniversitesi Bu Altcoin’i Müfredatına Ekledi

0 175

Zürih Üniversitesi, Cardano’yu (ADA)  “Blockchain’e Giriş ve Analiz” müfredatına eklediğini açıkladı.

Cardano, Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere öğretilecek. Proje, “olumlu küresel değişim sağlamak” amacıyla “değişim yaratanlar, yenilikçiler ve vizyonerler için bir blockchain platformu” olarak konumlandırılacak.

Blockchain Eğitimi

Üniversitede açılan ders, öğrencilere blockchain teknolojisinin çeşitli yönlerini öğretmeyi amaçlıyor. Kurs, sadece teknik kapsamlarıyla sınırlı değil, aynı zamanda kritik tasarım teorisi, blockchain tabanlı sistemlerin arkasındaki ekonomi ve teşvikler ve bu tür sistemlerin gerçek dünyadaki mevcut altyapı ile nasıl etkileşime girdiğinine ışık tutacak.

Zürih Üniversitesi, Tezos Vakfı ve IOST üyeleri de dahil olmak üzere birçok yetenekli konuk öğretim görevlisi ile anlaşma sağladı. Cardano’nun CEO’su da bu kursta konuk öğretim üyesi olacak.

Kursun Önemi

Bu girişim, öğrencilere ilgili bilgi ve uzmanlığı erken dönemde vermenin uzun vadeli potansiyelini gördüğünün somut bir kanıtı. Bu adım aynı zamanda blockchain alanının ortaya çıkan teknolojilerinin ileri görüşlü eğitim kurumları tarafından hızlı bir şekilde benimsendiğini gösteriyor.

MIT, Cornell Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi gibi öğrencilere blockchain kursları sunan dünya çapında halihazırda birkaç büyük üniversite var.

Bu akademik girişimler, kurumların ilgisini çekmeyi başardığı için bir bütün olarak Cardano ekosistemi için harika bir işarettir. Cardano’nun bir teknoloji olarak önde gelen üniversitelerde detaylı bir şekilde öğretiliyor olması, blockchain dünyasındaki rolünü meşrulaştırabilir. Yeni nesil blockchain mühendislerini doğrudan akademik enstitülerde eğitilmesi bu sektörün daha da gelişmesine yardımcı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku