Meltem Demirörs Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Seslendi: Buna Hazır Olun!

0 368

CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demirors, Dogecoin’de (DOGE) meydana gelen gelişmeleri spekülatif bir çılgınlık olarak nitelendirdi. Ayrıca şirketinin kripto para birimini balon olarak gördüğüğü söyledi.

Dogecoin’in Yükselişi

Son birkaç ay DOGE için oldukça başarılı oldu. Kripto para biriminin fiyatı, birçok şirketin ödemeler için kabul etmesi ve platformlarına eklemesi sonucu fırladı. An itibariyle, DOGE’nin fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 450 artarak 0.273 dolar’a ulaştı.

Dogecoin birçok kez Elon Musk’ın onayını ve desteğini aldıktan sonra, Dallas Mavericks’ten Amerika’nın en eski şarap satıcısına kadar geniş çapta kabul gören bir ödeme aracı haline geldi.

Dahası, DOGE talebi ABD dışında da arttı. Letonya’nın en büyük havayolu şirketi AirBaltic, müşterilerinin altcoin ile rezervasyon yapmasını sağladı.

Bununla birlikte, bazı kripto para birimi savunucuları, altcoin’in parabolik artışının açık bir baloncuğun göstergesi olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Meltem Demirors de böyle düşünenler arasında. Bir CNBC röportajında ​​Dogecoin’in “kesinlikle bir çılgınlık” olduğunu belirtti. CoinShares’in CSO’su, altcoin’in büyük bir risk içeren bir baloncuğun tipik bir örneği olduğunu belirtti:

”Bence bu klasik bir tür balon. Firmam bu sebepten ötürü Dogecoin analizi yapmıyor. Dogecoin ticareti yapmıyoruz. Yatırımcıların uzak durmasını tavsiye ederim. Aksi takdirde kayıplara hazır olsunlar”

Diğer Dogecoin Karşıtları

Son zamanlarda bazı ünlüler ve bireysel yatırımcılardan DOGE’ye olan ilgiye rağmen, kripto para topluluğundaki birçok etkili kişi, Meltem Demirors ile benzer düşünceleri paylaştı.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile Dogecoin arasındaki farkı açıkladı. Her iki kripto para biriminin de fiyatı fırlamış olsa da, tasarım açısından çok farklı olduklarını söyledi. Novogratz, Dogecoin’in durumunun “tuhaf ” iken birincil kripto para biriminin “iyi dağıtılmış bir değer deposu” olduğunu belirtti.

Bitcoin’e inanan bir başka kişi  olan Jim Cramer ise DOGE’u oyun oynamakla karşılaştırdı. Mad Money’nin TV sunucusu daha da ileri giderek dijital varlığı satın almanın aslında kumar olduğunu söyledi:

”Dogecoin kumar olduğunu düşünüyorum. Eğlenceli bir kumar ve kumarın teşvik edilmesi gerektiğine inanmıyorum. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku