Zincir Üstü Analisti: Bitcoin’de (BTC) 28.000 Doların Altı Görülmeyecek

0 2

Hafta başlarında Bitcoin’de görülen güçlü aşağı yönlü fiyat düzeltmenin ardından BTC/USD belirli dirençleri geçmeye çalışırken güçlü bir ayı trendi tehdidiyle karşı karşıya kalınmış durumda. Birçok kripto para trader’ı BTC/USD paritesinde düşüşün devam edeceğini ve potansiyel bir  Omur Baş Omuz formasyonunun oluşabileceği konusunda hemfikir. Bu formasyonun teknik yönden dezavantajı 20.000 dolarların görülme ihtimalinin önünü açıyor olması. Böyle bir düşüş 8 Ocak’ta 42.000 dolara yakın bir seviyeye ulaşarak rekor kıran Bitcoin’in yüze 50’den fazla değer kaybetmesi anlamına geliyor.

Diğer potansiyel düşüş göstergeleri makroekonomik görünümden geliyor. Daha iyi ABD büyüme beklentileri ABD doları için daha da devam etmesi beklenen ayı piyasası iddialarını çürütüyor. 2020yi yüzde 676 düşüşle tamamlayan ABD doları 2021in ilk haftasında yüzde 12 toparlandı ve bu toparlanma analistler uzun vadeli düşüş trendi beklentilerini yeniden değerlendirmeye zorladı.

Bunlar yaşanırken Bitcoin trader’ları ve yatırımcıları görülen tepe noktadan sonra kar almak için Bitcoin’lerini satmaya başlamasıyla boğu koşusunda güçlü bir duraksama yaşandı. Şimdi daha düşük tezgah üstü (OTC) anlaşmalar borsalara oldukça düşük stabilcoin girişi ve madencilerin önderliğindeki BTC satışlarıyla daha güçlü bir fiyat düzeltmesi bekleniyor. Fakat bir zincir üstü analisti Bitcoin’de 20.000 doların görüleceği büyük bir fiyat düzeltmesinin yaşanacağı senaryosuna inanmıyor.

“30.000 Doların Altı Olası Değil”

Güney Kore merkezli Blockchain analiz firması CryptoQuantın CEOsu Ki-Young Ju BTC/USD paritesinin 28.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ediyor. Ju “30.000-32.000 dolar seviyelerinde Bitcoin satın alan birçok kurumsal yatırımcı var. 2 Ocaktaki Coinbase’den yapılan Bitcoin çıkışları üç yılın en yüksek seviyesindeydi. Spekülatif bir tahmin olacak fakat bu boğa koşusunun arkasında bu adamlar varsa 30.000 dolar seviyesini koruyacaklardır. Bu seviyenin altına düşsek bile 28.000in altı görülmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Analist BTC/USD paritesinde tekniğin 32.000 doların altının görülmeyeceğini söylediğini de iddia ederek BTC/USD paritesinde fiyatın aşağı ve yukarı trend çizgilerinin arasında en az iki reaktif tepe ve iki reaktif diple simetrik üçgen oluşturduğuna dikkat çekiyor.

Analist “Bitcoin 32.000 doların altına düşmeyecek” diyerek böyle bir beklentisinin bulunmadığının altını çiziyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku