Dikkat Çeken Metrik: 2017 Sonunda Satın Alınan Bitcoin’lerde Sert Hareketlilik!

0 0

Analitik şirketi Glassnode şu anda dolaşımda olan Bitcoin’in önemli bir yüzdesinin en son üç yıl önce (2017’de) alınan Bitcoin’ler olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Glassnodeun sunduğu grafiğe göre 2017 sonunda satın alınan Bitcoin’ler hareket halinde ve son 3 yılın en yüksek seviyesi olan %34434 seviyesi görüldü ve oran artmaya devam ediyor. Bu 2017’de en yüksek seviyelerden veya tepe noktalara yakın seviyelerden (18.000 – 20.000 dolar seviyesinden) Bitcoin alan yatırımcıların şu anda karlarını çekmek için cüzdanlarındaki Bitcoin’leri boşalttığı anlamına geliyor.

Glassnode en son beş yıl önce aktif olan Bitcoin’lerdeki hareketliliğin sekiz ayın en düşük seviyesini gördüğünü bildirdi. Bu Bitcoin’ler Mike Novogratz ve Winklevoss ikizleri gibi kripto para balinalarının elinde tuttuğun Bitcoin’ler olarak biliniyor.

Analitik şirketi ayrıca içinde belli bir miktarda (> 0) Bitcoin bulunan adreslerin sayısının da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 33 milyon 539 bin 871e yükseldiğini de bildirdi. Bu al ve tut psikolojisiyle hareket eden yatırımcıların sayısının son zamanlarda arttığının bir işareti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku