Zincir Üstü Veriler Bu Altcoin İçin Ralliye İşaret Ediyor!

2.689

Zincir üstü verilere ve tarihsel ölçümlere bakıldığında, altcoin Litecoin (LTC)’in yakın gelecekte büyük bir ralli yaşayacağı öngörülüyor. 

Altcoin LTC’deki aktif adres sayısının artması ralli işareti mi?

Altcoin LTC, 2017’deki ölçüm ve verilere benzer bir şekilde, aktif adreslerin sayısıyla bağlantılı olarak, yaklaşan bir rallinin işaretlerini gösteriyor. Bununla birlikte, rezerv riski (uzun vadeli yatırımcıların güvenine dayalı risk ve getiri oranının değerlendirilmesi) ve MVRV-Z (gerçek değer ile piyasa değerine bakılarak fiyatın yüksek veya düşük olduğunun değerlendirilmesi) metrikleri aşırı alım durumundan ziyade aşırı satım durumunu gösteriyor ve biraz belirsiz bir tablo çiziyor.  

Altcoin Litecoin, Kasım 2013’te fiyatın birkaç hafta içinde 5 dolardan 63 Dolara fırladığı ve 2017’de, aşırı talep artışıyla birlikte fiyatın 50 Dolardan 369 Dolara çıktığı yükseliş trendlerini yakından taklit eden başka bir yükseliş eğiliminin işaretlerini gösteriyor. Son zincir üstü veriler genel bir yükseliş eğilimine işaret ederken, adres sayısı, Aralık 2020’den bu yana yukarı yönlü bir parabolik eğilim çizdi. Bu veriler, fiyatın 31 Aralık 2020’de 129.94 Dolardan 12 Mayıs 2021’e kadar 377.69 Dolara yükselmesiyle ilişkili görünüyor. Son zamanlarda aktif adreslerin sayısı, Nisan 2021’de görülene benzer şekilde hızlı bir artış gösterdi. Altcoin LTC’nin yedi günlük hareketli ortalamasına bakıldığında, 10 Ekim 2021’de aktif adreslerde bir artış olduğu görüldü. 

Rezerv riski ve MVR-Z verileri farklı bir tablo çiziyor

8 Nisan 2013’de LTC aktif adres sayısı 1696’yken, LTC fiyatı 4,50 Dolardı. 12 Kasım 2013 tarihinde aktif adres sayısının 18322’ye yükselmesiyle birlikte altcoin LTC’nin fiyatı 95 dolara kadar yükselmişti. Aktif adreslerin yedi günlük hareketli ortalaması 16 Mayıs 2017’de zirveye ulaştığında LTC fiyatı 23.50 Dolara yükselmişti. Tarihler 17 Aralık 2017’yi gösterdiğinde ise LTC fiyatı müthiş bir ralli ile 369 Dolara kadar yükselmişti. 

LTC’nin rezerv risk oranı ve MVRV -Z puanı gibi diğer göstergeler farklı bir tablo çizerek, altcoin Litecoin’in alımdan çok satış gördüğünü işaret ediyor.  Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi Aşırı alım durumu, minimum geri çekilme ile önemli ve tutarlı bir yükseliş eğilimi olduğunu gösterir. Aşırı satım durumu ise,  bir kripto fiyatının minimum düzeltme ile tutarlı bir düşüş eğilimi göstermesine neden olur. Rezerv Riskinin aşırı alım durumunu gösterdiği iki kez oldu ve bunu bir ralli izledi. Şu anda Rezerv Riski 0,003’ün altında ve aşırı satış durumu gösteriyor. MVRV- Z puanı, altcoin Litecoin’in zaman içindeki olması gereken gerçek değerine bakılarak piyasa fiyatının düşük veya aşırı değerli olup olmadığını ölçmenin bir yoludur. Mevcut MVRV –Z puanı şuan 2’nin üzerinde ve aşırı alım olarak kabul edilmesi için yediye ulaşması gerekiyor. Litecoin’in fiyatı şuan 190 Dolar seviyelerinde. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku