Bu Altcoin’de Aktif Adres Sayısı Yüzde 417 Artış Kaydetti!

0 143

Cardano’nun (ADA) 2021’deki fiyat artışı, ağda aktif adresler ve işlem sayısı gibi diğer ölçümlerde rekor büyüme kaydetti.

Kripto para veri platformu Coinmetrics’e göre, ADA’nın aktif adresleri 1 Ocak – 28 Nisan 2021 arasında yüzde 417.81 artarak varlığa olan ilginin arttığını vurguladı. Böylece işlem sayısı aynı dönem için yüzde 382,84 arttı.

Geçtiğimiz aylarda Cardano blockchain’i, benimsemenin yanı sıra büyük bir ilgi gördü, ADA fiyatı bu yıl yüzde 660 oranında arttı ve neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.5 dolar’a ulaştı.

Bu ralli, tüm kripto para piyasası ile bağlantılıydı, ancak Cardano blockchain’in gelişimi, fiyat ve aktif adreslerdeki artış için ana katalizör görevi gördü. Aktif adresler, Cardano ağının temel değerini belirlemede dikkate alınması gereken önemli bir ölçüttür. Günlük aktif adresler, Cardano ağının kullanımının daha ayrıntılı bir görünümünü sunar.

Ağ Güncellemesi Önemli Bir Etken

Mary’ protokol güncellemesinin ardından, Cardano şimdi tıpkı Ethereum gibi çok varlıklı bir ağa dönüştü. Cardano, sağlam, ölçeklenebilir ve son derece enerji verimli bir ağ sağlama hayalini gerçekleştirme yolunda olduğundan, bu gelişme yatırımcılar arasında güveni artırıyor.

ADA, merkeziyetsiz uygulamaların kurulmasını sağlayan bir ağın yerel tokenı olduğu için genellikle Ether ile karşılaştırılır. Genel olarak, güncelleme, Cardano’ya Ethereum ağındaki tıkanıklığın neden olduğu zorluklardan yararlanma fırsatı sundu.

Ağ güncelleme, ağın kullanım durumları ve benimseme arttıkça ADA’nın fiyatını büyük olasılıkla yeni seviyelere çıkaracaktır. Özellikle, dApp’leri içeren kullanım durumları, platformun büyümesinin anahtarı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku