Ethereum da (ETH) Likidite Krizi! Borsalar da Talep Arzı Aştı! Bitcoin deki Gibi Parabolik Bir Ralli mi Geliyor? 

0 0

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereumun fiyatı kripto para borsalarından çıkışların talebin arzın üzerine çıkabileceğini gösterdiği bir dönemde bu hafta başında 1.000 doların altına düştükten sonra 1.200 dolara yükseldi.

Nuggets Newsten Alex Saundersa göre veriler borsa rezervlerinde son iki günde 3 milyon ETH eksildiğini 1 milyon ETHnin 14 Ocakta kripto para ticaret platformlarından ayrıldığını ve ertesi gün de 2 milyonunun çıktığını gösteriyor.

Saunders zincir üstü analiz firması CryptoQuanttan verileri paylaştı ve bu oranda borsalardaki ETHnin yakında bitebileceğini belirtti.

ETH Fiyat Tahminleri

ETH için fiyat tahminleri aşırı derecede olumlu ve yüksek.  Eski Goldman Sachs yöneticisi ve Real Vision CEOsu Raoul Pal Ethereumun Metcalfe yasasına göre bu döngüde 20 bin dolara çıkabileceğine inandığını söyledi ve bu nedenle Saunders Hodlerların fonlarını 1.000 ile 2 bin dolar arasındak satmayacaklarını söyledi.

Görünüşe göre diğer bazı veri sağlayıcıları Ethereumun kripto para birimi borsalarındaki rezervlerinin Mayıs ortasından bu yana yüzde 425 düştüğünü gösteriyor. Analist verileri bir boğa koşusunun ETHyi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracağını gösteriyor. Analistler “BTCde talep arzını aştığında ne olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

Borsa rezervleri yaklaşık yüzde 45 oranında düştükten ve MassMutual MicroStrategy Square ve diğerleri BTCyi enflasyona ve doların değer kaybetmesine karşı bir koruma olarak satın aldıkça Bitcoin fiyatı yaklaşık 12 bin dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolara yükseldi.

Glassnode veri şirketinin CTOsu Rafael Schultze-Kraft verilerinin “saçma” olduğunu söyleyerek bir kripto para borsasından 2 milyon ETHnin ani düşüşünün para çekme olmadığını ve “döviz akışlarının tamamen normal şartlarında olduğunu söyledi.”

2 milyon ETHnin cryptoQuantın hesaba katmadığı Ethereum için yeni bir Bitfinex soğuk cüzdanına taşındığına inanılıyor. Ancak bu önceki gün görülen 1 milyon ETH çıkışını açıklamıyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanının hızla büyüdüğünü ve daha fazla Ethereum kullanıcısının zincirdeki bu protokollerle etkileşim kurmak için fonlarını çekebileceğini belirtmek gerekir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku