Zenginlerin yardımına Bitcoin koşuyor

0 1

Siyasi kaos ve şiddetli protestolara sahne olan Hong Kongdaki değerli metal satıcıları Pekinden temmuz ayında çıkarılan yeni bir güvenlik yasasının ardından zenginlerin altını ülke dışına taşıdığını iddia ediyor.

Yatırımcılar servetlerinin risk altında olduğundan korkup bunu Çin hükümetinin saklanmaları gerektiğine inanıyor. Bu zenginlerin Bitcoin adlı yeni bir varlık tarafından desteklenen dijital altın çağına hazır olduklarının bir işareti aslında.

Hong Kong FUD zenginleri güvenlik kaygıları nedeniyle altını ülkeden uzaklaştırmaya yönlendiriyor.

BİTCOİN 10 BİN DOLARA DÜŞECEK… TIKLAYIN

Hong Kongda Çin tarafından uygulanan yeni yasalar zenginlerin altını ülkenin finans merkezinin dışına ve İsviçre Singapur ve daha fazlası gibi daha güvenli limanlara taşımasına neden oldu.

Yerel metal tüccarlarına göre bu trend ilk olarak geçen yıl protestoların ülkeyi kasıp kavurmaya başlaması ve siyasi gerilimlerin kaynamasıyla başladı.

Güvenlik faktörleri yatırımcıların sermayeyi altın gümüş ve son zamanlarda Bitcoin ve kripto para birimleri gibi güvenli liman varlıklarına taşımalarını teşvik ediyor. Ancak değerli metalleri tutmak fiziksel hırsızlık gibi kripto varlıklarda olmayan riskler taşıyor.

Metal analisti Ronan Manly FTye “Yatırımcılar risk ve belirsizlikten hoşlanmadıkları için altını Hong Kongdan Singapura taşıyorlar” dedi. “Bu altın sahiplerinin gözünde külçelerin güvenliği ve mülkiyet haklarının kesinliği ile ilgili endişelere dönüşebilir.”

Güvenlik ve mülkiyet haklarıyla ilgili kaygı duyan ancak altına benzer bir varlık isteyen zenginler için cevap Bitcoin.

Bitcoin nasıl en iyi sigorta politikası olabilir?

Bitcoin Satoshi Nakamoto tarafından eşdüzeyde dijital bir nakit formu olarak tasarlandı ancak aynı zamanda altınla birkaç benzerlik içerecek şekilde tasarlandı. Satoshi kripto para birimini emtia parçası veya “tahsil edilebilir” hale getirmeye çalıştı ve varlığın arzına sabit bir sınır kodladı.

Sadece 21 milyon BTC var olacak. Bugün daha da azı dolaşıyor ve milyonlar kaybedilebilir veya sonsuza dek kilit altında kalabilir. Kripto varlıklarının saklanmasında yer alan riskler arasında toplam kayıp ve kendi bankanız olma sorumluluğunuz vardır. Bununla birlikte bu aynı zamanda hiçbir üçüncü tarafın doğrudan bir özel anahtara sahip olmadan veya bilgisi olmadan varlıklara erişemeyeceği anlamına gelir.

Kriptografi yoluyla dijital sahiplik mülkiyet haklarını korumanın güvenli ve emniyetli bir yoludur. Bitcoin ayrıca hırsızlar aile üyeleri veya hükümetin güçlü kolu gibi dünyevi aktörler tarafından riske atılan fiziksel bir formdan yoksundur ve yalnızca dijital olarak var.

İşte tam da bu nedenlerden dolayı Bitcoin şu anda Hong Kongda meydana gelen durum için ideal çözümdür ve gelecekteki ortamın kripto para birimleri için nasıl ideal olabileceğini vurgulamaktadır. Doların enflasyonu temassız ödeme tercihi ve ana piyasadaki diğer bazı ani değişiklikler Bitcoin kullanımında ve benimsenmesinde bir artış görebilir.

Altın bu özelliklerin hiçbirini paylaşmıyor ancak kripto ile paylaştığı benzerlikler nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Günümüzün dijital çağında ekonomik belirsizlikte ve öngörülemez politikalarda Bitcoin gelecek için en iyi sigorta politikası olmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku