Neden gümüş ve altın fiyatlarının düşmesi Bitcoin için kötü olur?

0 2

Mart 2020de yaşanan ‘Kara Perşembe’den beri yükselen altın ve gümüş fiyatları Bitcoin ve altcoinlere olan ilginin yeniden canlanmasına yardımcı oldu.

Bu sert dijital olarak kıt varlıkların benzer arz özellikleri nedeniyle değerli metallere benzer şekilde performans göstermesi bekleniyor. Yine de sonuç olarak bu kriptoda feci bir çökmeye neden olabilir.

Altın dolar ve Bitcoin

Dolar son dönemlerde büyük düşüş yaşıyor ve Goldman Sachs gibi en iyi finans piyasası analistleri ve daha fazlası bunun devam edeceğini belirtiyor. Bir zamanlar rakipsiz olan dolar küresel rezerv para birimi statüsünü kaybetme riski altında ve küresel finans piyasasında domino etkisine neden oldu

BİR SONRAKİ ADIM 50 BİN DOLAR MI YOKSA 10 BİN DOLARIN AŞAĞISI MI? TIKLAYIN

Hisse senetleri göreceli olarak durgun kaldı ve tepki vermeden önce yaklaşan teşvikin haberini bekliyor. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin bir sonraki teşvik dağıtımının işlemini tamamlamasından önce son birkaç hafta içinde altın gümüş ve Bitcoin gibi sabit varlıklar uçtu.

Altın tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve gümüş ons başına yaklaşık 30 dolar değer kazandı. Yatırımcılar piyasaya daha fazla para arzı girmeden önce kıt kaynaklara sahip bu güvenli liman varlıklarına akın etti.

İki yılın en düşük seviyesine ulaşan dolar toparlanmaya hazırlanıyor. Çeşitli teknik sinyaller de küresel rezerv para biriminde bir canlanmanın beklendiğini gösteriyor.

Kısa ve orta vadeli bir geri çekilmeye neden olabilecek gümüş ve altından kar elde etmeyi teşvik ediyor olabilir. Bitcoin ve altcoinler gibi kripto varlıklar değerli metallerle ilişkili kalırsa gümüş ve altının çöküşü yeni bir boğa koşusuna başlayan tüm coinler için felaket olabilir.

Değerli metaller erirse Bitcoin Ethereum XRP ve diğer altcoinler düşebilir

Altın rekorunu kırdığında ve gümüş yükseldiğinde Bitcoin ve büyük altcoinler de onları takip etti. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi 10 bin doların üzerine çıktı ve bir anda 12 bin dolara fırladı. Ethereum bugüne kadar yüzde 200ün üzerinde artış gösterdi ve zayıf bir piyasa performansı sergileyen XRP haftalık yüzde 45lik bir kazanç elde etti.

Özellikle altcoinler dijital altın olarak Bitcoinin gümüşü gibi davranarak iyi performans gösteriyor. Ve bu varlıkların benzerlik göstermesi ve benzer ekonomiyi paylaşmasından ötürü birbirinden tamamen farklı iki varlık sınıfının tümü dolar karşısında düşebilir.

Aynı altın-gümüş grafiğini yukarıdan Bitcoin ve toplam altcoin piyasa değeri ile karşılaştırınca hepsi arasında tuhaf bir benzerlik gösteriyor. Ve birleşik durmalarına rağmen eğer birlikte düşerlerse bölünmüş tek şey kâr için henüz kilitlenmemiş son getiriler olacaktır.

Altın ve gümüş mitingi durma noktasına mı geliyor? Ve eğer öyleyse kripto piyasası bu değerli metallerin erimesini kesinlikle olumsuz bir şekilde hissedecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku