Yüzde 70 düştü… Peki neden?

0 1

Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ether’e yatırım yapan Grayscale Ethereum Trust’ın hisseleri Ether’in kendisi artsa bile Haziran ayının başlarından bu yana tam yüzde 70 oranında değer kaybetti.

Bloomberge konuyla ilgili konuşan Coin Metricsin kurucu ortağı Nic Carter düşüşün yatırım aşamasında uygulanan 12 aylık kilitleme süresinin bitiminden sonra tasfiye eden serbest fonlar gibi akredite yatırımcılara bağlanabileceğini söyledi.

ETHE hisseleri haber yayına hazırlandığı sırada 98 dolardan işlem görüyordu. Haziran ayının ilk haftasında bu rakam 259 dolardı ve ETHE 78 dolara düştü. Sadece üç hafta içinde fiyatın yüzde 70 oranında düştüğünü söylemek mümkün. Her ETHE 0.09387746 ETH içeriyor.

ETHEnin fiyatı düşerken ETH değer kazandı. Kripto para birimi geçtiğimiz hafta 227 dolardan 250 dolara yükseldi. Şu anda ise 232 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Digital Currency Groupun bir iştiraki olan Grayscale tarafından oluşturulan Grayscale Ethereum Trusta ek olarak aynı şirketin Bitcoin Trust (GBTC) Bitcoin Cash Trust (BCHFUND) Ethereum Classic Trust (ETCG) Horizen Trust (ZENFUND) ve daha fazlası var. Grayscale altındaki kripto para birimlerinin toplam değeri 4 milyar doların üzerindedir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku