Yüzde 13 Kayıp Gören XRP İçin Sırada Ne Var?

0 3

Ripple bu hafta yüzde 13 düşüş ile en büyük kaybeden arasında yer aldı. 

XRP / USD paritesi 0.44 dolara düştü. Bu iniş hareketinin iki nedeninin olduğu üzerinde duruluyor. İlk olarak Bitcoin ve Ethereum dahil olmak tüm kripto para birimi piyasasında daha geniş bir düzeltme eğilimi ve ikinci temel nokta Ripple’ın XRP satışları nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan olası bir davayla karşılaşma potansiyeliydi. 

Yatırımcılar söz konusu haberi XRP varlıklarını bırakmak için bir işaret olarak gördü ve aynı zamanda 0.79 dolarlık bir önceki yılın en yüksek seviyesinden daha düşük bir düzeltme yaptılar.

SEC davası Ripple Labsin 2017de Blockchain platformu adına fon toplamak için XRP tokenini satarken illegal bir durum olup olmadığı konusuyla ilgilidir. Bunun tüm olayı bir menkul kıymet satışı olarak görecek bir hareket olduğunu söylemek gerekiyor.

Ripple mevcut durumda doğrudan 6.4 milyar dolar XRPyi elinde tutuyor. Ayrıca San Francisco firması ise 48 milyar XRPye sahip bulunuyor.

                                                     Sec haberinden sonra volatilite yaşayan XRP

XRP Yükselişte mi?

Mevcut durum itibarıyla XRP bir boğa bayrağı oluşturuyor. Yatırımcılara göre bu keskin bir fiyat artışının ardından meydana gelen kısa bir duraklama sonrası yükseliş eğilimi olarak yorumlanıyor. Model bir önceki trende karşı iki paralel trend çizgisiyle teyit edilen aşağı doğru eğimli bir kanal/dikdörtgen gibi görünüyor.

XRP / USD paritesinin yükseliş trendini sürdürmesi için teknik olarak bayrağın üst trend çizgisinin yukarısına çıkması gerekiyor. Böyle bir hareketin olması durumunda paritenin bayrağın kendisinden önce oluşan bayrak direğinin yüksekliği kadar büyümesi mümkündür. Yüksekliği 0.27 olduğu için XRP / USD paritesinin önümüzdeki süreçte en az 0.8 dolara kadar çıkması söz konusu görünüyor.

                                                             Rippleın boğa bayrağı oluşumu

Bununla birlikte fiyat bayrak tepesinden yüzde 50nin üzerinde bir geri çekilme yaşadığı takdirde yükselişin devam etmesi imkansızlaşacak gibi duruyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku