Yüz binlerce kripto para yatırımcısına vergini öde mektubu

0 1

Yüz binlerce Avustralyalı Vergi Dairesinden kârlarını kripto para birimlerinden bildirmediği için mektup alabilir. Avustralya Vergi Dairesi ATO 2017/2018 mali yılında kripto para ticareti yapan yaklaşık 350.000 Avustralya vatandaşını hedefliyor. Mektupta vergi beyannamelerini 1 Nisana kadar yayınlayacakları belirtilecek aksi takdirde denetime tabi tutulacaklar.

BİTCOİNDE SULAR BİRAZ DURULDU… PEKİ NE YAPMALI? TIKLAYIN

News.com.auya konuşan Vergi Dairesi sözcüsü karlarını kripto para birimlerinden belirtmek zorunda olmadıklarından habersiz insanlar için bir Veri Eşleme Protokolü yayınladıklarını söyledi. Sözcü “Bu protokol insanlarda farkındalığı artırmak ve onlara hatalarını düzeltme fırsatı vermek için oluşturuldu” dedi.

Vergi Dairesi yatırımcılara işlemleri sırasında makbuz kripto para biriminin satış tarihi ve işlemde Avustralya doları gibi bilgileri tutmalarını tavsiye ediyor.

H&R Blocktan Mark Chapman müşterilerinin çoğunun uyarı e-postasını aldığını söyledi. Chapman mektubu alan birçok insanın gelir beyanı yapmak zorunda olduklarının farkında olmadığını ancak bazılarının bilerek herhangi bir açıklama yapmadığını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku