Ethereum daki düşüşün arkasında bu mu var?

0 0

Long Hashin kripto para piyasası araştırma ekibi Santimentten elde edilen veriler balinaların 8 Marttaki büyük düşüşten önce ve sonra önemli miktarda Ethereum sattığını gösteriyor.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ethereumun fiyatı 48 saat içinde zirveden 252 dolardan 190 dolara düştü. Bu kısa sürede yüzde  25lik bir kayıp anlamına geliyor.

Ethereumun fiyatındaki ani düşüş vadeli işlemlerde yüz milyonlarca dolarlık tasfiyeye yol açtı. Datamishe göre BitMEXin Bitcoin sürekli vadeli işlem sözleşmesi tek başına 8 Martta 185 milyon dolarlık uzun vadeli bir tasfiye yarattı.

Borsalara Ether akışı

Çok sayıda Ethereum tutan adresleri inceleyen Santimentteki analistler ciddi kripto para birimleri olan balinaların ve yatırımcıların ETHleri tam olarak ETH düşmeye başladığında borsalarına taşıdıklarını söyledi.

Analistler yaptıkları açıklamada: “İçeride önemli sayıda Ethereum ve Chainlink bulunan cüzdanların son hareketleriyle birlikte piyasadaki balinaların hareketlerine baktık. Balinalar ETHlerini piyasadaki düşüşün hemen ardından borsalara taşıdılar” dedi…

Kripto pazarının günlük hacminin nispeten büyük bir kısmı 125 kata kadar yüksek kaldıraç sağlayan vadeli işlemler ve marj alım satım platformlarından geliyor. Bu nedenle Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere hem büyük hem de küçük kripto para birimlerinin kısa vadeli fiyat hareketleri balinaların hareketi tarafından sert bir şekilde vuruldu.

Tam 2 milyon 600 bin dolar kar

Yüksek kaldıraçın etkili olduğu bir ortamda 10 milyon dolarlık bir satış emri gece boyunca çok yüksek bir piyasa değerine sahip büyük bir kripto para birimini çökertebilir ancak böyle bir satış satıcıya ciddi bir kar marjı bırakır. Ekip takip ettikleri ETH adreslerinden birinin yaklaşık 2 milyon 600 bin dolar kar elde ettiğini açıkladı.

5 Martta Santiment en fazla Ethereuma sahip 100 hesabın ETH biriktirmeye başladığını bildirdi. Santimentin o dönemde yazdığı gibi böyle bir hareket boğa piyasasını ve yükselişi tamamen işaretliyor. Bu durumda akla gelen tek şey balinaların büyük satıştan önce fiyatı yukarı çekerek karlarını en üst düzeye çıkarmak istedikleri.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku