Yükselişe dair yeni bir işaret mi? Bitcoin balinalarının sayısı zirve yaptı

0 0

Bitcoin fiyatı daha yüksek bir seviyeyi belirlemekten ve yeni bir boğa piyasasını doğrulamaktan yalnızca birkaç yüz dolar uzakta. 1000 BTCden fazla tutan balina büyüklüğündeki cüzdanlar gerçekleşmesi beklenen yükselişle aynı zamana denk geldi ve tarihindeki en yüksek seviyeye çıktı.

Büyük Alıcılar Bitcoin Biriktirerek Kripto Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Bitcoin 2020 boyunca yükseliş gösterdi hatta altını hisse senetlerini ve daha fazlasını geride bırakarak en iyi performans gösteren ana akım varlık haline geldi. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi yıla yükselişiyle başladı.

Ancak mart ayıyla birlikte tüm dünyayı sarsan pandemik baş gösterdi ve Kara Perşembe günü borsa satışı Bitcoinin yükseliş trendinin çökmesine neden oldu.

Kripto para birimi ve hisse senetleri o zamandan beri ciddi anlamda değer kaybetti. Bitcoin ancak son zamanlarda ağ etkisi ve artan benimseme ölçümleri nedeniyle diğer yatırım araçlarından ayrıldı.

Örneğin sıfır olmayan BTC cüzdanları ve aktif cüzdanlar son zamanlarda yeni zirvelere ulaştı ve şimdi 1000 BTC veya daha fazlasını tutan balina boyutundaki cüzdanlar bile şimdiye kadarki en yüksek seviyelere çıktı.

Verilere göre bakiyesi 1000 BTC veya daha fazla olan BTC adresleri şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı. Bu balinalar kripto para birimi tahminlere ulaştıkça BTC başına 1 milyon dolarlık fiyatlara ulaşırsa 100 milyon dolar değerinde kripto para birimine sahip olacak kadar Bitcoin tutuyor.

Sayının artmasının nedeni de bu olabilir. Bitcoinin değerlemesinin bu seviyelere çıkabileceği beklentisiyle balinalar uzun vadeli hazırlık yapıyor. Mevcut fiyatlarla bu büyüklükteki BTC cüzdan değeri bugün 13 milyon doların üzerinde olacak.

1000den fazla BTC cüzdanındaki artış için bir başka teori daha fazla şirketin enflasyona ve doların ölmekte olan satın alma gücüne karşı korunmak için BTC satın almaları olabilir.

Salgın ve bunun sonucunda ortaya çıkan teşvik parası parasal arzı tahrip etti ve sadece 21 milyon BTCnin kıt arzına karşı hızlı bir dengesizliğe neden oldu.

Şu anda yalnızca 23 şirket 786 bin BTCyi veya toplam arzın yüzde 3ünden fazlasını elinde tutuyor. 1000 BTC balina büyüklüğünde cüzdanlar ne kadar fazlaysa küçük balık yatırımcıları için dolaşmak için daha da az Bitcoin olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku