Yuan Düşüyor Bitcoin Artıyor

0 6

Analistler yuanın düşme oranı ile Bitcoinin büyümesi arasında paralelliklere dikkat çekiyor. Önde gelen dijital para biriminin fiyatı Çin para biriminin % 7 düşerek 11 yılın en düşük seviyesine düştüğü anda keskin bir şekilde yükseldi. 5 Ağustos’ta Bitcoin’in fiyatı günlük % 11’lik bir artışla 11786 dolara yükseldi.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter’da Çin hükümetinin Yuan fiyatını değiştirdiğini iddia ediyor ve şöyle diyor:

“Çin para birimlerinin fiyatını neredeyse tarihi bir seviyeye düşürdü. Buna “para birimi manipülasyonu” denir. Federal Reservei dinliyor musunuz? Bu zamanla Çini büyük ölçüde zayıflatacak büyük bir ihlal! ”

Finansal analistlerin önerdiği gibi Yuan yatırımcıların Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşındaki yeni bir yükseliş turu konusundaki endişeleri nedeniyle düşüş yaşadı. Bu Trumpın Çinden ithal edilen mallar için ek tarifeler getirmesinden birkaç gün sonra gerçekleşti. ABD ürünleri Çinli tüketiciler için daha pahalı hale gelebileceğinden daha düşük bir döviz kuru ABD ihracatçılarını olumsuz etkileyebilir. ABD hisse senedi vadeli fiyatlarının fiyatları zaten düşmüş kripto para birimi piyasası ise ters eğilim göstermiş durumda.

Bazı analistler bu dinamiğin nedeninin Çinli yatırımcıların para kazanmak için Bitcoin kullanması nedeniyle olabileceğini öne sürdüler. EToro ticaret platformunda analist olan Simon Peters Çinli yatırımcıların yuan düştükçe varlıklarını çeşitlendirmek isteyebileceklerini söylüyor.

“Çinli yatırımcıların kripto yatırımcılarının büyük bir bölümünü oluşturdukları göz önüne alındığında bazılarının yuana karşı şansını Bitcoin’de değerlendirmek isteyeceği kesin.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku